Krowy padły z pragnienia. Rolnik skazany za znęcanie się nad zwierzętami

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Ewa Bąkowska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
08-10-2020,15:05 Aktualizacja: 08-10-2020,15:15
A A A

57-letni gospodarz z Potarzycy k. Jarocina (woj. wielkopolskie) został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. 24 krowy i cielęta padły z pragnienia, bo przez tydzień nie dostawały wody.

Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim poinformował ponadto, że skazany - decyzją jarocińskiego sądu - dostał też dozór kuratora i nakaz powstrzymywania się od picia alkoholu.

znęcanie się nad bydłem, Lubówiec, powiat lpnowski, Alina Szram, Prokuratura Rejonowa w Brodnicy.

Rolnik wśród oskarżonych o znęcanie się nad bydłem

Sąd Rejonowy w Brodnicy wyda 13 października wyrok w sprawie czterech osób oskarżonych o znęcanie się nad zwierzęciem. Chodzi o sprawę zajmowania się bydłem oraz jego transportem. Cztery osoby zostały oskarżone o przestępstwo z artykułu 35....

Do zdarzenia doszło w styczniu. Syn właściciela gospodarstwa zawiadomił wówczas Powiatowego Lekarza Weterynarii w Jarocinie, że w gospodarstwie jego ojca padły zwierzęta.

Prokuratura Rejonowa w Jarocinie wszczęła postępowanie ws. wyjaśnienia przyczyny zdarzenia. Na miejsce udali się lekarze weterynarii, którzy wykluczyli jako przyczynę śmierci choroby zakaźne lub głodzenie zwierząt. Okazało się, że zwierzęta nie dostawały wody przez tydzień i padły z pragnienia.

Podczas śledztwa gospodarz przyznał się, że nie dbał o zwierzęta tak, jak powinien. Prokuratura w Jarocinie skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie znęcania się nad zwierzętami. - Sąd podzielił ustalenia prokuratury w tej sprawie i wydał wyrok skazujący - powiedział prokurator Meler.

Wyrok jest nieprawomocny.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement