Krajowa Grupa Spożywcza dołączyła do Programu Współdziałania

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Łukasz Pawłowski PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
25-03-2023,8:00 Aktualizacja: 24-03-2023,10:10
A A A

Szef Krajowej Administracji Skarbowej podpisał umowę w ramach Programu Współdziałania z Krajową Grupą Spożywczą - poinformowała KAS.

- To już siódma firma, która przystąpiła do Programu Współdziałania, stawiając na dialog z administracją skarbową i wspólne rozwiązywanie problemów podatkowych. Wspieramy firmy w prawidłowym realizowaniu obowiązków. Chcemy ułatwiać im prowadzenie biznesu i tworzyć partnerskie relacje oparte na wzajemnym zaufaniu - powiedział  mł. insp. Bartosz Zbaraszczuk, szef KAS i sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów.

Jan Krzysztof Ardanowski, Rada ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich, Krajowa Grupa Spożywcza

Ardanowski: KGS powinna stabilizować rynek żywności i zapobiegać panice

Krajowa Grupa Spożywcza powinna stabilizować rynek żywności i zapobiegać panice na rynku - wskazał Jan Krzysztof Ardanowski, przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP po ostatnim posiedzeniu. - W...

Program Współdziałania stanowi formę ścisłej i stałej współpracy pomiędzy podatnikiem oraz KAS. Ma zapewnić prawidłowe rozliczanie zobowiązań podatkowych w bieżąco składanych deklaracjach, z jednoczesnym ograniczaniem kontroli u podatników.

Realizowany od 2020 r. Program Współdziałania skierowany jest do podmiotów gospodarczych osiągających przychody powyżej 50 mln euro. W jego ramach KAS dopasowuje poziom nadzoru i monitoringu nad podatnikiem do wdrożonych przez niego środków nadzoru nad wewnętrznymi procesami, w tym nadzoru nad kwestiami podatkowymi. Taki model współpracy został wdrożony w kilkudziesięciu krajach, m.in. w Holandii, Hiszpanii, Francji, Austrii, USA, Australii.

Krajowa Grupa Spożywcza to największa państwowa spółka zajmująca się produkcją, przechowywaniem i sprzedażą żywności. Powstała z przekształcenia w kwietniu 2022 roku Krajowej Spółki Cukrowej. Posiada kilkanaście spółek zależnych w segmentach: zbożowo-młynarskim, cukrowym, skrobi ziemniaczanej, owocowo-warzywnym, słodyczy, rolnym, nasiennym.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu