Kradziona ładowarka nie wyjechała z Polski

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (DK) | redakcja@agropolska.pl
20-07-2019,15:05 Aktualizacja: 20-07-2019,15:30
A A A
Poszukiwaną m.in. przez Interpol ładowarkę teleskopową próbował wywieźć na Ukrainę 33-letni obywatel tego kraju. Maszyna przed kilkoma tygodniami została skradziona na terytorium Francji.
 
- Mężczyzna zgłosił się do kontroli na wyjazd z Polski w miniony wtorek (16 lipca) na przejściu granicznym w Korczowej. Na lawecie do przewozu ciężkiego sprzętu transportował ładowarkę teleskopową marki Manitou - relacjonuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.
 
Legalność pochodzenia tej powszechnie wykorzystywanej obecnie w rolnictwie maszyny została szczegółowo zbadana. Po sprawdzeniu w międzynarodowych bazach pogranicznicy ustalili, że interesują się nią francuskie służby. 
 
Kradzież zgłoszono kilka tygodni temu. Ładowarka jest poszukiwana również przez Interpol. Została zabezpieczona i wraz z kierowcą przekazana policji - opisuje BOSG.
 
Nie od dziś mówi się, ze skradzione tak na Zachodzie, jak i w naszym kraju rolnicze maszyny trafiają masowo za naszą wschodnią granicę. Rolnicy powinni zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie przed złodziejami. Tylko w ostatnim miesiącu pisaliśmy o 3 skradzionych w Polsce traktorach.
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj