KOWR zaprasza do Warszawy na ogólnopolski pokaz 3-letnich koni arabskich czystej krwi

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
20-10-2023,8:30 Aktualizacja: 20-10-2023,8:36
A A A

W sobotę na warszawskim Torze Wyścigów Konnych Służewiec odbędzie się pierwszy "Ogólnopolski pokaz 3-letnich koni arabskich czystej krwi w treningu wyścigowym w sezonie 2023" - poinformował w czwartek Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR).

Jest to wydarzenie kulturalne, związane z kultywowaniem historii i tradycji hodowli koni czystej krwi arabskiej. Celem organizowanego wydarzenia jest również propagowanie i upowszechnianie wiedzy z zakresu hodowli koni, zmierzające do promowania najlepszych egzemplarzy, o możliwie najbardziej wartościowych cechach genetycznych.

80 tys. zł w puli nagród

"Ogólnopolski pokaz 3-letnich koni arabskich czystej krwi w treningu wyścigowym w sezonie 2023 stanowi wyjątkową okazję, do zaprezentowania polskich koni z ich najlepszej strony, a także sposobność, aby przypomnieć o sukcesach polskich hodowli. Polskie stadniny, m.in. Stadnina Koni Janów Podlaski, Stadnina Koni Michałów czy Stado Ogierów Białka, słyną z pięknych i dzielnych koni arabskich czystej krwi" - podkreślił dyrektor generalny KOWR Waldemar Humięcki.

Koniki polskie w Biebrzańskim Parku Narodowym mają się dobrze!

W dniach 21 i 22 września 2023 roku w Biebrzańskim Parku Narodowym (BbPN) miał miejsce przegląd hodowlany koników polskich. Pierwszego dnia odbyło się seminarium w trakcie, którego mgr inż. Dawid Wójcik (Kierownik Ośrodka...

W programie pokazu 3-letnich koni arabskich przewidziano: w godz. 10.00-14.00 prezentacje: Klasa I – klacze, Klasa II – ogiery, Najlepszy Koń Pokazu – klacze, Najlepszy Koń Pokazu – ogiery. Przewidziana pula nagród wynosi 80 tys. zł. Podczas oceny konie prezentowane będą w ręku w pozycji stojącej oraz w stępie i kłusie. Każdy koń będzie oceniany indywidualnie przez komisję niezależnych sędziów.

Gonitwa pokazowa

O godz. 16.30 odbędzie się gonitwa pokazowa, w której udział weźmie do 20 najlepszych koni, według rankingu Pucharu Polski Klasycznego Konia Arabskiego opublikowanego na stronie Polskiego Klubu Wyścigów Konnych (PKWK) w piątek 20 października.

Ogólnopolski pokaz 3-letnich koni arabskich czystej krwi w treningu wyścigowym w sezonie 2023 jest organizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Patronat nad wydarzeniem objął minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Wydarzenie jest bezpłatne. Osoby zainteresowane uczestnictwem powinny pobrać bezpłatne wejściówki dostępne na stronie internetowej: Ogólnopolski pokaz 3-letnich koni arabskich czystej krwi w treningu wyścigowym w sezonie 2023 - eBilet.pl. 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu