KOWR będzie tworzyć biura zagraniczne

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Marek Siudaj PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
06-08-2021,15:05 Aktualizacja: 06-08-2021,15:08
A A A

Z opublikowanego na stronach Rządowego Centrum Legislacji projektu rozporządzenia ministra rolnictwa wynika, że Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa będzie mógł tworzyć biura zagraniczne.

"Projekt dokonuje zmiany (…) w celu umożliwienia tworzenia biur zagranicznych, będących komórkami organizacyjnymi Centrali Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (,,,). Będą prowadzone poza granicami kraju w celu wykonywania zadań ustawowych KOWR" - napisano w uzasadnieniu.

KOWR, kontrola NIK, sejmowa komisja rolnictwa, wojciech kędzia

KOWR na cenzurowanym. Szefostwo prosi o kredyt zaufania

O wydatkach bez podstawy prawnej, niecelowym zawieraniu umów i niegospodarności była mowa w ocenie badania ubiegłorocznych finansów Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa przez Najwyższa Izbę Kontroli.   Nad wykonywaniem budżetu...

Powstać ma pięć biur zagranicznych z 2-3 osobową obsadą. Jedno powstanie w USA i będzie obsługiwać Amerykę Północną i Południową; drugie w Chinach i będzie działać na terenie tego kraju, Japonii, Korei Płd. i Indii; trzecie w Wietnamie i zakresem działania obejmie kraje ASEAN, Australię i Nową Zelandię; czwarte w Arabii Saudyjskiej i obejmie kraje MENA, a wreszcie piąte zostanie utworzone w Nigerii i będzie działać na terenie Afryki Zachodniej i Południowej.

"Stworzenie Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa transgranicznych narzędzi pracy umożliwi pełną realizację zadań wynikających z polityki państwa, w szczególności w zakresie wdrażania i stosowania instrumentów wsparcia rolnictwa, aktywnej polityki rolnej oraz rozwoju obszarów wiejskich. Głównym zadaniem KOWR w obszarze transgranicznym jest działalność promocyjno-informacyjna i wspieranie rozwoju współpracy handlowej sektora rolno-spożywczego z zagranicą" - napisano w uzasadnieniu do projektu.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj