Kongres PSL odwołany. Kosiniak-Kamysz pozostaje prezesem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Edyta Roś PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
08-11-2020,19:50 Aktualizacja: 08-11-2020,20:07
A A A

Kongres PSL, który powinien odbyć się w listopadzie tego roku został z oczywistych przyczyn epidemicznych odłożony; nie sądzę, żeby odbył się wcześniej, niż w listopadzie przyszłego roku, jeśli będzie wszystko dobrze w kwestiach zdrowotnych - powiedział PAP poseł PSL Marek Sawicki.

Sawicki podkreślił, że kongres PSL, który pierwotnie miał się odbyć jesienią tego roku, został z oczywistych przyczyn epidemicznych przełożony.

- Skoro nie możemy się spotykać i przeprowadzać zjazdów powiatowych, zjazdów wojewódzkich, bo jest pandemia koronawirusa, z tego względu kongres został przełożony - dodał poseł.

ardanowski, polityka, psl, pis, jan krzysztof ardanowski, psl

PSL o zapowiedzi Ardanowskiego: poważne ostrzeżenie

Na razie tego koła nie ma, ale jest poważne ostrzeżenie wobec kierownictwa PiS - tak prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się do słów b. ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, według którego, że część...

Według niego kongres będzie opóźniony co najmniej o rok. - Powinien być w listopadzie tego roku, nie sądzę, żeby się odbył wcześniej niż w listopadzie przyszłego roku, jeśli będzie wszystko dobrze w kwestiach zdrowotnych - zaznaczył Sawicki.

Pytany, kto będzie konkurentem obecnego lidera Stronnictwa Władysława Kosiniaka-Kamysza na stanowisko prezesa partii, Sawicki powiedział, że nie jest on jeszcze wyłoniony. - Statutowo obowiązkiem jest wystawienie co najmniej dwóch kandydatów, nie mam obaw, że zabraknie chętnych - mówił polityk.

Również wiceprezes PSL, poseł Dariusz Klimczak podkreślił w rozmowie z PAP, że zwołanie kongresu zależy od tempa przeprowadzenia kampanii sprawozdawczo-wyborczej PSL. - To znaczy, kiedy zostaną wyłonione władze gminne powiatowe i wojewódzkie - wyjaśnił.

Sejm, prawo, polityka, zakaz hodowli zwierząt futerkowych, piątka dla zwierząt

Lider PSL do rolników w sprawie "piątki dla zwierząt": bądźmy czujni

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zaapelował w poniedziałek do prezydenta Andrzeja Dudy o pilne uruchomienie Rady Dialogu Społecznego. Podkreślił, że Rada powinna brać udział w konsultacjach ws. wprowadzanych przez rząd rozwiązań dla...

Dodał, że Stronnictwo podjęło ostatnio uchwałę, która uelastycznia termin przeprowadzania zebrań w gminach, powiatach i województwach ze względu na zagrożenie epidemiologiczne. - Niestety nie mamy dzisiaj wpływu na to, w jakim terminie one się odbędą - powiedział Klimczak.

- My dzisiaj nie mamy żadnej pewności, kiedy ten kongres się odbędzie. Bardzo byśmy chcieli, żeby on był na wiosnę, w tradycyjne święto ludowe - na Zielone Świątki, ale czy zdążymy z przeprowadzeniem całości zebrań, trudno jest na dzisiaj powiedzieć - podkreślił wiceprezes PSL.

Również on powiedział, że nazwisko konkurenta prezesa Kosiniaka-Kamysza nie jest jeszcze znane. - Bynajmniej mi taki kandydat nie jest znany - dodał Klimczak.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu