Kołodziejczak: ministerstwo rolnictwa powinno przypaść Koalicji Obywatelskiej

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Sławomir Radtke PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
24-10-2023,11:10 Aktualizacja: 24-10-2023,12:16
A A A

Ministerstwo Rolnictwa powinno przypaść Koalicji Obywatelskiej – powiedział we wtorek lider Agrounii, poseł-elekt KO Michał Kołodziejczak w rozmowie z portalem Gazeta.pl. - Wiem, że duże zakusy ma też PSL – dodał.

Zdaniem Kołodziejczaka, resort rolnictwa – w ramach koalicji KO-Lewica-Trzecia Droga – powinien być prowadzony przez przedstawiciela Koalicji Obywatelskiej. Jednocześnie zauważył, że swojego kandydata planuje zaproponować Polskie Stronnictwo Ludowe.

„Według mnie, to powiem zupełnie szczerze, (resort rolnictwa) powinien przypaść Koalicji Obywatelskiej. Ja wiem, że bardzo duże zakusy ma PSL” – powiedział.

Na pytanie o stanowisko, które chciałby piastować, Kołodziejczak odpowiedział: „mnie satysfakcjonuje stanowisko, które będzie pozwalało mi realizować cele, które mam”.

Według lidera Agrounii, ministerstwo rolnictwa pod jego nadzorem byłoby prowadzone profesjonalnie.

„Dzisiaj wiem, że jeżeli powierzone byłoby mi budowanie od nowa całego gabinetu w ministerstwie rolnictwa, byłoby to profesjonalne ministerstwo, z ludźmi, którzy znają się, są fachowcami” – podkreślił Kołodziejczak.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu