Kobieta utonęła w studni. Inna włożyła rękę w kombajn

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
30-09-2019,14:25 Aktualizacja: 30-09-2019,14:31
A A A

Pod Zamościem 22-latka przy zbiorze ziemniaków włożyła rękę w kombajn, który pochwycił kończynę. Znacznie gorszy finał miało jednak zdarzenie pod Bełchatowem, gdzie kobieta utonęła w wiejskiej studni.

Zwłoki 69-letniej matki w miejscowości Myszaki (pow. bełchatowski, woj. łódzkie) znalazł syn. Przeszukiwał posesję, bo wcześniej nie mógł się z kobietą skontaktować.

Gospodarz wpadł do studni. Miał dużo szczęścia

Tylko dzięki szybkiej reakcji żony, a później sąsiadów uratowano życie 65-letniemu mężczyźnie, który podczas sprawdzania poziomu wody w studni wpadł do jej wnętrza. Do zdarzenia doszło 1 lipca w jednym z gospodarstw w...

"Na miejscu przeprowadzono oględziny z udziałem śledczych oraz prokuratora. Lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon kobiety poprzez utonięcie. Okoliczności śmierci 69-latki są wyjaśniane w ramach prowadzonego w sprawie śledztwa" - podaje Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie.

Postępowanie wyjaśniające wszczęli również stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu w sprawie nieszczęśliwego wypadku podczas wykonywania prac polowych w jednej z miejscowości gminy Sułów (woj. lubelskie). Jak wstępnie ustalili, 22-latka pomagała w zbiorze ziemniaków.

- Stojąc na kombajnie, nagle na taśmie zauważyła rośliny. Chcąc je usunąć, przypadkowo włożyła rękę pomiędzy rolkę a metalowy element taśmy. Dłoń została wciągnięta. Kierujący ciągnikiem rolniczym natychmiast zareagował i wyłączył maszynę. Przy pomocy metalowych prętów współpracownicy wyswobodzili rękę poszkodowanej z taśmy - relacjonuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy zamojskiej KMP.

Kobieta po udzieleniu pomocy przedmedycznej przez druhów z OSP w Sułowie oraz strażaków z JRG w Szczebrzeszynie została przewieziona do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że doznane obrażenia nie zagrażają jej zdrowiu i nie są zbyt poważne.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Advertisement
Advertisement
Advertisement