Kobieta postrzelona podczas polowania

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
05-10-2018,15:10 Aktualizacja: 05-10-2018,15:26
A A A

Policjanci z komendy w Kołobrzegu zatrzymali mężczyznę, który podczas polowania postrzelił kierującą akurat samochodem kobietę. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Prowadząca auto w obrębie miejscowości Bezpraw (pow. kołobrzeski, woj. zachodniopomorskie) odniosła rany postrzałowe nóg. Badanie lekarskie potwierdziło takie obrażenia, prawdopodobnie spowodowane pociskiem śrutowym (przebił się przez karoserię pojazdu). Na szczęście nie było zagrożenia życia pokrzywdzonej.

prawo łowieckie, henryk kowalczyk, ministerstwo środowiska, zasady polowań, polowanie z użyciem łuku

Myśliwy w Polsce na polowanie z łukiem szybko nie pójdzie

Polska nie dołączy do grona państw dopuszczających polowania za pomocą łuku. Zmiana Prawa łowieckiego musi być poprzedzona badaniami naukowymi - mówi Henryk Kowalczyk, minister środowiska. Z interpelacją poselską w tej sprawie zwrócił...

Poinformowani o tym zagadkowym zajściu stróże prawa niezwłocznie rozpoczęli śledztwo. Już następnego dnia zatrzymali mieszkańca powiatu kołobrzeskiego, który mógł mieć związek z tym zdarzeniem. Przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli kilka jednostek broni oraz amunicję.

"Wstępne ustalenia mogą wskazywać na to, że do zranienia doszło podczas trwającego w okolicy polowania. Zatrzymany usłyszał zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Dzisiaj czynności będzie wykonywał z nim prokurator" - podała w komunikacie kołobrzeska komenda policji.

Mundurowi wnioskowali o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec feralnego myśliwego. Ostatecznie prokuratura - jak podała Polska Agencja Prasowa - nie wniosła do sądu o taki środek zapobiegawczy. Mężczyzna przyznał się bowiem do winy, złożył obszerne wyjaśnienia i nie istniało ryzyko matactwa czy ukrywania się. Będzie odpowiadał przed sądem.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu