Kłusownik łowił bez opamiętania. Wpadł przez zachłanność

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
10-12-2020,10:10 Aktualizacja: 09-06-2021,15:14
A A A

Policjanci wspólnie ze Strażą Rybacką zatrzymali 42-letniego mieszkańca gminy Urszulin (woj. lubelskie) podczas nielegalnego połowu ryb na zbiorniku wodnym w Wytycznie.

Funkcjonariusze na miejscu ujawnili prawie 35 kilogramów ryb różnych gatunków, a w miejscu zamieszkania mężczyzny znaleźli ponad 40 sztuk rożnych rybackich urządzeń połowowych.

8 grudnia wieczorem mundurowi z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie wspólnie z Państwową Strażą Rybacką z Lublina zatrzymali 42-latka.

kłusownictwo, kujawsko-pomorskie, policja

Senior kłusował w gospodarstwie rybackim

Postępowanie w sprawie 70-letniego mężczyzny, który został przyłapany przez Straż Rybacką na kłusownictwie, prowadzą policjanci z komisariatu w Pakości (pow. inowrocławski, woj. kujawsko-pomorskie). Po zmierzchu 1 czerwca funkcjonariusze...

Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku kiedy przypłynął do brzegu zbiornika wodnego w Wytycznie łodzią z sieciami pełnymi ryb.

Funkcjonariusze ujawnili łącznie prawie 35 kilogramów ryb rożnych gatunków, które po przeprowadzonych oględzinach ponownie wpuścili do zbiornika wodnego. Następnie stróże prawa przeszukali miejsce zamieszkania zatrzymanego, gdzie ujawnili ponad 40 sztuk różnych rybackich urządzeń połowowych typu: więcierze, sieci rybackie.

Policjanci umieścili zatrzymanego w policyjnym areszcie. Śledczy przedstawił mu zarzut poławiania ryb przy użyciu narzędzi rybackich nie będąc do tego uprawnionym, do czego mężczyzna przyznał się. Funkcjonariusze zabezpieczyli też na poczet przyszłych kar pieniądze w kwocie 1 tys. złotych.

Za nielegalny połów ryb, zgodnie z ustawą o rybactwie śródlądowym, grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj