Kierowcy nie muszą się obawiać podwyżek cen paliw. Do kiedy?

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Newseria Biznes, (em) | redakcja@agropolska.pl
29-10-2019,11:20 Aktualizacja: 04-11-2019,8:52
A A A

W najbliższych tygodniach ceny paliw na stacjach benzynowych powinny pozostać stabilne, ze zmianami na poziomie kilku groszy w dół lub w górę.

- Ostatnie zmiany, jakie mamy na stacjach, są praktycznie niezauważalne, ponieważ cały czas utrzymujemy się na poziomach około 5 zł dla benzyny i oleju napędowego - mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes dr Jakub Bogucki, analityk rynku paliw z portalu e-petrol.pl

zwrot akcyzy za olej napędowy, olej napędowy, produkcja rolna, wsparcie dla rolnictwa

Znamy proponowaną stawkę zwrotu akcyzy za olej napędowy w 2020 roku

Stawka zwrotu akcyzy za olej napędowy wykorzystywany do produkcji rolnej w 2020 r. ma wynosić 1 zł za litr - określa opublikowany na stronach Rządowego Centrum Legislacji projekt rozporządzenia Rady Ministrów. Dokument został został...

Ekspert dodaje, że jedynym paliwem, które drożało jest autogaz, ale to jest zmiana rzędu 2 gr, więc niezbyt znacząca. Wszystko wskazuje na to, że w kolejnych tygodniach stawki będą na podobnym poziomie.

W kolejnych miesiącach wiele zależeć będzie natomiast od sytuacji międzynarodowej, m.in. decyzji OPEC, organizacji zrzeszającej 14 eksporterów ropy naftowej oraz 10 innych państw dostarczających na globalny rynek surowiec. Najbliższe spotkanie zaplanowane jest na 5 i 6 grudnia.

- Innymi wydarzeniami bardziej o charakterze politycznym, ale jednak znaczącymi dla rynków międzynarodowych, jest m.in. wojna celna między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Istotna jest także europejska debata o brexicie. To sytuacje z wieloma możliwymi scenariuszami, więc trudno powiedzieć jednoznacznie, czy to będzie działanie na plus, czy na minus dla rynku naftowego - mówi Bogucki.

Kolejnymi czynnikiem jest sprawa konfliktu w Syrii i próby powrotu Libii do czołówki światowych producentów.

[WIDEO] Mówi dr Jakub Bogucki, analityk rynku paliw

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!