Karmił psa mięsem ze szpilkami

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
11-05-2020,8:45 Aktualizacja: 11-05-2020,8:50
A A A

Gdy właściciele psa znaleźli przy jego budzie kawałki mięsa ze szpilkami wewnątrz, zawiadomili policję. W sprawie został zatrzymany 67-latek.

Stróże prawa z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce (woj. podlaskie) otrzymali zgłoszenie o porozrzucanych kawałkach mięsa z poutykanymi szpilkami, które znaleźli przy budzie swojego psa właściciele jednej z posesji w powiecie sokólskim.

kaczka typu pekin, hodowla drobiu, Dariusz Hyhs, zamość, powiat ostrowski, ptasia grypa

To nie ptasia grypa. Kaczki zostały zagłodzone

- Nie stwierdzono ptasiej grypy na fermie kaczek w wielkopolskim Zamościu - przekazał Dariusz Hyhs, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ostrowie Wlkp. Zawiadomił policję o podejrzeniu zagłodzenia stada. Sprawa ujrzała światło dzienne, kiedy hodowca z...

Na szczęście ich pupil nie zdążył zacząć jeść tej "karmy". Mundurowi udali się na miejsce.

"Jeszcze tego samego dnia ujęli podejrzanego. Do zatrzymania doszło w miejscu zamieszkania 67-latka. Usłyszał już zarzut. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności" - wskazuje sokólska KPP.

Warto dodać, że do podrzucania mięsa i kiełbas ze szpilkami posuwali się niegdyś złodzieje, chcący wyeliminować psy strzegące podwórek.

Zwierzęta, które skusiły się na te posiłki, najczęściej ginęły w męczarniach.
 

Poleć
Udostępnij