Jurgiel musi poczekać do następnego posiedzenia Sejmu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
13-07-2017,8:10 Aktualizacja: 13-07-2017,8:25
A A A

Marszałek Marek Kuchciński podjął decyzję o skreśleniu z porządku obrad Sejmu wniosku o wotum nieufności wobec Krzysztofa Jurgiela, ministra rolnictwa. Debata w tej sprawie odbędzie się na następnym posiedzeniu.

Według wcześniejszych planów Sejm miał się zając wnioskiem w środę po popołudniu. Wniosek o odwołanie Jurgiela złożył klub PSL. Oprócz ludowców, pod dokumentem podpisali się także politycy Platformy Obywatelskiej. Ministrowi zarzucono m.in. "skandaliczną" ustawę o sprzedaży ziemi oraz podwyższenie wieku emerytalnego dla rolników.

władysław kosiniak-kamysz, psl, ludowcy, krzysztof jurgiel, rolnictwo, ministerstwo rolnictwa

PSL złożyło wniosek o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa

Posłowie PSL złożyli w Sejmie wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Krzysztof Jurgiela, ministra rolnictwa. Zarzucają mu, że prowadzi "szkodliwą politykę na polskiej wsi, ukazującą bezczynność i bezradność". Pod wnioskiem o wotum...

PSL wskazuje także na liczne zmiany kadrowe w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, po których, jak oceniono, "powstał problem z odpowiednią kadrą kierowniczą oraz poważne kłopoty z systemem służącym do obsługi wniosków rolników, przez co zagrożona jest wypłata pieniędzy dla rolników.

Ludowcy zwracają uwagę na zmiany kadrowe w stadninie koni arabskich w Janowie Podlaskim, które wywołują chaos organizacyjny i stawiają pod dużym znakiem zapytania jej przyszłość. Mówią także o zaniedbaniach w zwalczaniu afrykańskiego pomoru świń.

Według Jurgiela wniosek o jego odwołanie jest to sprawa polityczna. - Jest to partia opozycyjna, która podejmuje różne działania, żeby zaistnieć przy tak niskich notowaniach - powiedział minister. Jak dodał, podczas sejmowej debaty poinformuje o doniesieniach złożonych do organów ścigania, które pokażą "prawdziwe oblicze PSL".

Sejmowa Komisja Rolnictwa negatywnie zaopiniowała w środę wniosek o wotum nieufności wobec ministra Jurgiela.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu