Jurgiel czyści instytuty badawcze. Ludzie związani z PiS dostają stanowiska

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
04-08-2017,15:00 Aktualizacja: 04-08-2017,15:20
A A A

Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa wziął się za porządki w instytutach badawczych. Pod koniec lipca z pracą pożegnało się dwóch dyrektorów podległych mu instytucji. W ich miejsce są już następcy, osoby blisko związane z Prawem i Sprawiedliwością.

Prof. Artur Hugo Świergiel pokieruje Instytutem Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego. Dr hab. Renata Jędrzejczak, dotychczasowa dyrektor została zwolniona po trzech latach pracy. Nowy szef walczy m.in. z ideologią gender i regularnie gości na rocznicach katastrofy smoleńskiej - informuje portal money.pl

sejmowa komisja rolnictwa, etaty dla swoich, nepotyzm, arimr, polityka

Intratne posady czekają. Partia pamięta o swoich

Zatrudnianie "swoich" ludzi na państwowych posadach przez rządzących to nieodłączny element polskiej polityki. "Na górze" doskonale jednak wiedzą, że skala tego zjawiska przekracza wszelkie granice. Dyskusja na ten temat...

Świergiel to biolog i neurofizjolog. Według oficjalnych notatek na stronach Collegium Civitas w Warszawie, profesor pracuje na kilku międzynarodowych uczelniach. Życiorys naukowy ma bogaty. Ale to również mocno politycznie zaangażowany naukowiec.

Od kilku lat prowadzi Akademicki Klub Obywatelski im. Lecha Kaczyńskiego w Warszawie, który według oficjalnych dokumentów zajmuje się "integracją środowiska naukowego wokół ważnych dla Polski problemów".

Na stronie internetowej AKO można m.in. znaleźć linki do opracowań zespołu badającego katastrofę smoleńską. Są zdjęcia z kolejnych rocznic katastrofy.

Poza tym bez problemu można poszukać oficjalne deklaracje polityczne. Klubowicze nie kryją się bowiem z sympatiami wobec PiS - podaje money.pl.

krus, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, etaty w krus, dobra zmiana w krus, krzysztof jurgiel

Etat dla córki, etat dla kolegi. Sami swoi w KRUS

Protegowani Krzysztofa Jurgiela, ministra rolnictwa i Henryka Kowalczyka, przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów dostali wysokie stanowiska w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Drogi polityków wielokrotnie...
Za sprawą porządków Krzysztofa Jurgiela nową pracę znalazł również prof. Stanisław Mariusz Karpiński, który został dyrektorem w Instytucie Hodowli i Aklimatyzacji Roślin. Poprzedni szef to kierownicze stanowisko sprawował przez 19 lat.

Wybór dyrektorów instytutów naukowych zależy teraz wyłącznie od ministra, któremu podlegają.

Do obsady stanowiska nie potrzeba konkursu bowiem takie zmiany w prawie w ubiegłym roku wprowadzili politycy PiS.

źródło: money.pl
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu