Jeszcze Polska nie zginęła... Leśnicy zjechali do Torunia

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
13-05-2017,16:00 Aktualizacja: 13-05-2017,16:20
A A A

Polska realizuje program zrównoważonego rozwoju - powiedział w Toruniu Jan Szyszko, minister środowiska, który uczestniczył w konferencji "Jeszcze Polska nie zginęła - wieś". Podkreślił różnorodność gatunkową występującą w polskich lasach.

- Działamy tak, żeby można było wykorzystywać żywe zasoby przyrodnicze do rozwoju gospodarczego, szczególnie na terenach wiejskich. Wieś wymaga takich działań, a nasz rząd je realizuje. Świetnie wciela w życie ten program minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel  - dodał szef resortu.

Jan Szyszko, GMO, żywność, rolnictwo, Toruń, rolnictwo, polska żywność

Szyszko ostro przeciwko GMO

Musimy w Polsce utrzymać ten rodzaj rolnictwa, który jest. Nie ma powodu, żeby nasza znakomita żywność nie była zdecydowanie droższa. Mamy klejnot w postaci bioróżnorodności - mówił minister środowiska Jan Szyszko podczas XX...

Minister podkreślił, że konieczne jest działanie "zgodnie z koncepcją zrównoważonego rozwoju". - Użytki i zasoby przyrodnicze mają służyć człowiekowi, a jednocześnie nie mają ulegać pogarszaniu. Stan pogarszania jest zabroniony - zaznaczył szef resortu środowiska.

Wspomniał również, że najlepszym wskaźnikiem zrównoważonego rozwoju jest liczba występujących w Polsce gatunków zwierząt i roślin. - Mamy, dzięki polskiej kulturze użytkowania zasobów przyrodniczych, tej wiejskiej, wszystkie rodzime gatunki roślin i zwierząt występujące w tej strefie geograficznej. To rekord świata - powiedział Szyszko.

Dodał, że wynika to również z faktu posiadania polskiego rolnictwa, łowiectwa i modelu leśnictwa.

"Dla kierowanego przeze mnie rządu sprawy polskiej wsi i polskich lasów, to jedno z zadań o strategicznym znaczeniu" - napisała do uczestników konferencji premier Beata Szydło. List odczytała szefowa jej kancelarii Beata Kempa.

"Wieś i polskie lasy, to miejsca, w których w sposób szczególny pielęgnowana jest polskość. Tutaj filarami codziennego życia pozostają wiara, ojczyzna, tradycja, rodzina i umiłowanie ziemi. Żałuję, że zaplanowane wcześniej obowiązki uniemożliwiają mi udział w spotkaniu środowisk, które rozumieją polską wieś i jednoczą się w trosce o jej sprawy. Wszystkich zebranych zapewniam o mojej serdecznej pamięci" - podkreśliła premier.

W konferencji "Jeszcze Polska nie zginęła - wieś" bierze udział kilka tysięcy leśników z całego kraju.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement