Jedyna w Sejmie weterynarz będzie wiceministrem środowiska

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Zacharuk | zacharuk@agropolska.pl
15-06-2015,18:30 Aktualizacja: 15-06-2015,21:33
A A A

Posłanka PO Dorota Niedziela rozpoczyna pracę w rządzie Ewy Kopacz. Zastąpi na stanowisku Stanisława Gawłowskigo, który zrezygnował z pełnionej funkcji po ujawnieniu akt śledztwa w tzw. aferze podsłuchowej.

Niedziela jest bardzo dobrze znana nie tylko w środowisku weterynaryjnym, ale również rolniczym. Od 2011 roku jest członkiem sejmowej Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Znamy nazwiska nowych ministrów w gabinecie premier Kopacz

Szefowa rządu ogłosiła nazwiska osób, które już we wtorek zastąpią ustępujących ministrów i wiceministrów. Wszyscy podali się do dymisji po wycieku akt ze śledztwa ws. podsłuchów. - Każda z tych osób wie,...
Nowa sekretarz stanu w resorcie środowiska to absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Akademii Rolniczej we Wrocławiu (odbyła studia specjalizacyjne w zakresie chirurgii weterynaryjnej i radiologii).

Centrum Informacyjne Rządu podkreśla, że to "lekarka weterynarii wrażliwa na sprawy ochrony środowiska".

Poza parlamentem jest członkiem zarządu Śląskiej Polikliniki Weterynaryjnej oraz sekretarzem Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii. Jest także współwłaścicielką przychodni weterynaryjnych w Kętach i w Bielsku-Białej.

W wyborach parlamentarnych w 2011 uzyskała mandat poselski z listy PO, otrzymując 6166 głosów w okręgu chrzanowskim.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement