Janów Podlaski ma konkurencję. Aukcja koni arabskich w Michałowicach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Pasek PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
09-09-2018,7:35 Aktualizacja: 09-09-2018,15:35
A A A

Miłośnicy i właściciele koni arabskich przyjechali w weekend do Michałowic, gdzie zorganizowano III Krakowski Pokaz Koni Arabskich i aukcję koni arabskich. Impreza odbywa się na terenie Klubu Jazdy Konnej "Szary" w Michałowicach pod Krakowem.

W programie III Krakowskiego Pokazu Koni Arabskich (afiliowanego przez ECAHO w randze C-International) znalazły się zarówno pokazy i konkursy koni, jak i pokazy skoków.

W sobotę zostaną wyłonieni zwycięzcy w kilku kategoriach: klacze 4-6-letnie oraz 7-letnie i starsze, a także ogiery 4-6-letnie oraz 7-letnie i starsze.

Pride od Poland 2018, konie, aukcja, Janów Podlaski, aukcja w Janowie Podlaskim, KOWR

Słabe wyniki w Janowie. Pride of Poland 2018 cieniem aukcji sprzed lat

Sześć koni za łączna kwotę 501 tys. euro sprzedano w niedzielę na 49. aukcji koni arabskich Pride of Poland w Janowie Podlaskim (Lubelskie). Za najwyższą cenę 180 tys. euro sprzedana została siwa klacz Parmana ze stadniny w Michałowie. Nie podano...

Na koniec imprezy w niedzielę zaplanowano Paradę Czempionów Krakowskiego Pokazu Koni Arabskich, pokaz koni aukcyjnych i samą licytację.

Jak zapowiadają organizatorzy, niewątpliwą atrakcją dla wszystkich będą niedzielne pokazy klasy użytkowej typu "pleasure", w których konie arabskie zaprezentują swe wdzięki i umiejętności pod jeźdźcami. Od pierwszej edycji imprezy dużym powodzeniem cieszyły się też klasy dla źrebiąt oraz rywalizacja amatorów-prezenterów.

Według organizatorów, po dwóch poprzednich edycjach pokaz wpisał się zarówno w krajowy kalendarz imprez poświęconych koniom arabskim, jak i w krajobraz Małopolski.

Aukcja koni w Michałowicach po raz pierwszy odbyła się w 2017 r. Zorganizowały ją, podobnie jak w tym roku, osoby przez lata związane ze stadninami w Michałowie i aukcjami w Janowie Podlaskim: Horse Breeding Adviser Anna Stojanowska, Equine Consulting Jerzy Białobok i Polturf Barbara Mazur.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj