Jan Szczepański najlepszym sołtysem Małopolski

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
21-08-2017,10:50 Aktualizacja: 21-08-2017,11:03
A A A

Jan Szczepański, włodarz Brzezinki w gminie Zabierzów został najlepszym sołtysem Małopolski 2016. W nagrodę otrzymał czek w wysokości 50 tys. zł ufundowany przez władze województwa.

- W czym tkwi siła sołtysów? W tym, że są najbliżej spraw i problemów ludzkich, najlepiej je czują i rozumieją i potrafią umiejętnie zachęcać do współpracy zarówno sąsiadów, jak i przedstawicieli władz gminy. Gratuluję Janowi Szczepańskiemu tytułu i życzę, aby kontynuował swoją aktywną działalność na rzecz sołectwa Brzezinka i jej mieszkańców - mówił marszałek Jacek Krupa wręczając laureatowi nagrodę.

sołtys, wieś, obszary wiejskie, psor, środki ochrony roślin, opakowania po środkach ochrony roślin

Sołtysi to lokalni liderzy. Edukują i aktywizują rolników

Już prawie 80 procent rolników prawidłowo postępuje z opakowaniami po środkach ochrony roślin. Duży udział mają w tym sołtysi, którzy edukują i mobilizują lokalne społeczności. W Polsce jest ponad 40 tys. sołectw. Z badań...

Otrzymane pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie lokalnych inicjatyw w Brzezince.

Konkurs na najlepszego sołtysa Małopolski organizuje Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów wspólnie z Województwem Małopolskim. O zwycięstwie decyduje ocena pracy lokalnych włodarzy, m.in. inwestycje zrealizowane w sołectwie z jego inicjatywy, współpraca z samorządem gminnym i mieszkańcami oraz podejmowane inicjatywy lokalne.

W konkursie wyróżniono też innych gospodarzy. Na II miejscu ex-aequo znaleźli się: Zofia Wójcik - sołtys Zasola (gmina Brzeszcze), Stanisław Nowotarski - sołtys Dworów Drugich (gmina Oświęcim), Marek Łośko - sołtys Niedźwiedzy (gmina Dębno), Janusz Tadel - sołtys Radlnej (gmina Tarnów).

Trzecie miejsce przyznano natomiast ex-aequo: Jolancie Ślezak-Różycka - sołtysowi Paleśnicy (gminy Zaklyczyn), Pawłowi Odrobinie - sołtysowi Barwałdu Średniego (gmina Kalwaria Zebrzydowska) oraz Zofii Pyla - sołtysowi Piekar (gmina Liszki).
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement