Jak dopasować ochronę do agrofirmy?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
14-03-2016,9:25 Aktualizacja: 14-03-2016,10:18
A A A

Polisa polisie nierówna, a diabeł tkwi w szczegółach. Wybór ubezpieczenia wyłącznie ze względu na wysokość składki, może zatem nie zabezpieczyć działalności rolniczej. Na co więc zwrócić uwagę, by ochrona dla agrofirmy była pełna?

Działalność rolnicza to praca o bardzo szerokim i różnorodnym zakresie. Brak odpowiedniej, dopasowanej ochrony może sprawić, że w razie wystąpienia szkody agrofirma nie odzyska poniesionych nakładów.

- Większość towarzystw ubezpieczeniowych nie zna wystarczająco dobrze specyfiki i zagrożeń w pracy rolniczej, dlatego często nie jest w stanie stworzyć idealnych produktów dla tego segmentu - mówi Jacek Chojnacki, kierownik Biura Ubezpieczeń Majątkowych Concordii Ubezpieczenia. - Wiemy, że są zdarzenia typowe dla działalności rolniczej. Dlatego też rolnicy powinni szukać ofert przygotowanych specjalnie dla nich - dodaje.

Ubezpieczenie agrofirmy, concordia ubezpieczenia, jacek chojnacki

Producencie rolny, ubezpiecz się! Zwarcie może zniszczyć twoją firmę

Ponad milion złotych może nawet kosztować agrofirmę pozornie niegroźne zwarcie instalacji elektrycznej. Warto się więc dobrze ubezpieczyć.  Licho nie śpi! Zwarcie instalacji elektrycznej w ładowarce wywołało pożar, w którym na Warmii i...

W najlepszych na rynku ofertach można znaleźć klauzule rozszerzające ochronę, które pozwalają dopasować zabezpieczenie do specyfiki agrofirmy.

Klauzula Ubezpieczenia zwierząt gospodarskich od porażenia prądem

Może być przydatna dla właścicieli dużych chlewni i obór, zarówno tych słabiej wyposażonych, w których ryzyko usterek elektrycznych może być stosunkowo duże, jak i w innowacyjnych naszpikowanych nowoczesną aparaturą.

Klauzula Ubezpieczenia mienia związanego z wylęgiem drobiu, chowem drobiu lub zwierząt futerkowych

Agrofirmy prowadzące tę działalność rozumieją, jakie spustoszenie może wywołać pożar. Klauzula pozwala zmniejszyć ryzyko następstw finansowych niespodziewanych zdarzeń.

Klauzula Ubezpieczenia mienia związanego z produkcją grzybów i grzybni

Do tej pory pieczarkarnie nie miały takiej ochrony. A Polska jest największym producentem w Europie i największym eksporterem tych grzybów na świecie, więc możliwość ochrony i ubezpieczenia zakładów produkcyjnych ma duże znaczenie.

Klauzula Ubezpieczenia paliw napędowych

Obejmuje szkody powstałe w paliwach napędowych, znajdujących się w pojemnikach lub zbiornikach na terenie gospodarstwa pod warunkiem, że spełniają wymogi określone w obowiązujących przepisach prawa w zakresie przechowywania paliw płynnych.

W kompleksowych ofertach istnieje także możliwość ubezpieczenia mienia od wszystkich ryzyk. W takim wypadku składka jest nieco wyższa, a właściciel firmy powinien przeanalizować czy szeroki zakres ochrony i spokój nie rekompensują poniesionych kosztów.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj