Izdebski odcina się od protestów w sprawie aborcji

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
29-10-2020,9:20 Aktualizacja: 29-10-2020,9:25
A A A

Sławomir Izdebski, przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych oświadczył, że ostatnie protesty rolników nie mogą być wiązane z "protestami proaborcyjnymi środowisk lewicowo-liberalnych".

W wydanym oświadczeniu napisał, że jako przewodniczący OPZZRiOR chce się "jednoznacznie odciąć od formy i treści" wspomnianych protestów.

NSZZ RI Solidarność, protesty rolników, piątka dla zwierząt, ustawa o ochronie zwierząt

Rolnicza "Solidarność" o mieszaniu protestów rolniczych i "aborcyjnych"

Jednoznacznie odcinamy się od prób wykorzystywania przez niektóre środowiska protestów rolniczych do celów ideologicznych - przekazała w oświadczeniu rolnicza "Solidarność". W całej Polsce odbywają się protesty...

"Nasze protesty mają wyłączny związek z procedowaną w ostatnich tygodniach 'piątką dla zwierząt', która w odbiorze organizacji, jest wyjątkowo szkodliwa dla polskiego rolnictwa i przyszłości gospodarstw rodzinnych w Polsce" - napisał Izdebski.

Jak zaznaczył, w odbiorze rolników, protesty organizują te same środowiska, które atakowały rolników w sporze o "piątkę dla zwierząt".

Z jednej strony biorą w obronę życie zwierząt, a z drugiej "w wulgarny i agresywny sposób domagają się całkowitej liberalizacji aborcji" - oświadczył Izdebski.
 

Poleć
Udostępnij