Gospodarz wpadł w szał. Zaatakował kobietę widłami

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
03-03-2020,15:05 Aktualizacja: 03-03-2020,15:10
A A A

Na trzy miesiące został tymczasowo aresztowany 53-letni mężczyzna, który zaatakował kobietę widłami. Wcześniej groził przez telefon gminnym urzędnikom, a także listonoszowi.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gorzkowicach (pow. piotrkowski, woj. łódzkie) pojechali do jednej z wiosek na podległym im terenie, gdzie - jak wynikało ze zgłoszenia - mężczyzna zaatakował kobietę widłami.

KWP Gorzów Wielkopolski, Marcin Maludy, terroryzowani rolnicy

Terroryzował rolniczą rodzinę. "Łowcy Głów" zatrzymali 64-latka

Ziemię, maszyny, środki ochrony roślin - wszystko co mogli oddawali zastraszani nawet pozbawieniem życia członkowie rolniczej rodziny z woj. zachodniopomorskiego. 64-latek został namierzony i zatrzymany przez specjalny zespół...

Już na miejscu ustalili, że gospodarz groził sąsiadce pozbawieniem życia i rzeczywiście uderzył ją kilkukrotnie widłami. Kobieta trafiła do szpitala, a 53-latek z gminy Ręczno do policyjnej celi.

"Okazało się, że mężczyzna niezadowolony z decyzji administracyjnych w rozmowie telefonicznej groził pracownikom urzędu gminy. Groził też listonoszowi, który próbował doręczyć mu przesyłkę pocztową. W tej sprawie zawiadomienie wpłynęło do Komisariatu Policji w Przedborzu, w powiecie radomszczańskim - relacjonuje Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Co prawda agresor nie przyznawał się do winy, ale zebrany w sprawie materiał dowodowy, w tym przesłuchania świadków, pozwoliły postawić mu zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz uszkodzenia ciała. Przestępstwa te zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny, tymczasowy areszt.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Advertisement
Advertisement