Gminy mogą starać się w wsparcie. Czeka ćwierć miliarda złotych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Łukasz Pawłowski PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
01-12-2021,10:35 Aktualizacja: 01-12-2021,13:52
A A A

Prawie 251 mln zł - to dostępny budżet do rozdysponowania w drugim naborze wniosków w ramach programu "Cyfrowa Gmina". Mogą w nim wziąć udział 1063 gminy - poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Skierowany do wszystkich gmin w Polsce projekt "Cyfrowa Gmina" jest finansowany z Funduszy Europejskich, w ramach programu React-EU. 17 listopada zakończył się pierwszy nabór wniosków, a drugi potrwa do 22 grudnia.

Paweł Szefernaker, zakup komputerów dla dzieci z popegeerowskich rodzin, Janusz Cieszyński

Wszystkie dzieci z popegeerowskich rodzin dostaną komputery

Wszyscy, którzy udokumentują, że dzieci pochodzą z rodzin byłych pracowników PGR, otrzymają komputery - zapewnił Paweł Szefernaker, wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji. - Zakładaliśmy, że to będzie 20-30 tys....

- Zapraszamy kolejne 1063 gminy, w tym 169 mazowieckich samorządów. Tym razem do rozdysponowania mamy ponad 250 milionów złotych. Wnioski można składać do 22 grudnia, a rozliczać do końca 2022 r. - powiedział minister Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Każda gmina, która weźmie udział w programie, może liczyć na wsparcie. Minimalna wysokość grantu to 100 tys. zł, a maksymalna 2 mln zł.

Nabór wniosków prowadzi Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Za otrzymane pieniądze gminy będą mogły sfinansować m.in. dalszą cyfryzację urzędów, kupić sprzęt komputerowy dla jednostek podległych, przygotować urzędników do pracy z nowoczesnymi technologiami - wykupić szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa, wyposażyć urzędy w programy wspierające cyfrowe bezpieczeństwo.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement