Gminy już wiedzą, jak przyciągnąć inwestorów. Konkurs się sprawdził

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
22-09-2018,15:05 Aktualizacja: 22-09-2018,15:06
A A A

Obecna (17) edycja programu, a zarazem konkursu Gmina Fair Play promująca samorządy, które potrafią przyciągać inwestorów będzie prawdopodobnie ostatnią.

Konkurs organizuje Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, który jest fundacją Krajowej Izby Gospodarczej. - Przedsięwzięcie miało służyć rozwojowi gospodarczemu gmin - wyjaśnia Mieczysław Bąk, prezes fundacji w rozmowie z Programem Pierwszym Polskiego Radia.  

drogi, inwestycje, pieniądze, PROW, kujawsko-pomorskie

W gminach wyremontują drogi. Miliony na inwestycje z PROW

Już wkrótce ruszy ogłoszony przez zarząd województwa kujawsko-pomorskiego nabór wniosków o dofinansowanie budowy lub modernizacji dróg lokalnych. W puli środków w ramach Programu Rozwoju Obszarów...

- Na początku XXI wieku gminy zabiegały o inwestorów, natomiast nie wszystkie wiedziały, jakie są obowiązujące standardy. Dzięki konkursowi kilkaset z nich zwiększyło swoją atrakcyjność inwestycyjną. Konkurs odegrał z jednej strony rolę informacyjną, z drugiej uczył gminy jak prezentować zasoby inwestorom - wyjaśnił ekspert.

Gdy konkurs startował, niewiele gmin miało np. biura obsługi inwestorów. Teraz są standardem. W ciągu 17 lat w programie wzięło udział około 500 gmin, a 450 z nich otrzymało certyfikaty.

Obecnie trwają audyty w gminach biorących udział w programie-konkursie, podczas których zbierane są opinie przedsiębiorców o warunkach inwestowania. Laureatów tegorocznej edycji poznamy w połowie października.
 

źródło: Polskie Radio

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!