Gmina ostrzega mieszkańców przed oszustami

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
22-02-2021,15:00 Aktualizacja: 22-02-2021,14:59
A A A

Fotowoltaika budzi coraz większe zainteresowanie na wsiach i wśród rolników. Wśród oferentów zdarzają się jednak oszuści, przed którymi ostrzega mieszkańców gmina wiejska Kościerzyna (woj. pomorskie).

Komunikat wystosowany przez samorząd powinni wziąć sobie do serca także mieszkańcy innych gmin, bo z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że nie są to sytuacje występujące tylko lokalnie.

fotowoltaika, energia słoneczna, Instytut Energetyki Odnawialnej, rynek OZE, Mariusz Wilk

Fotowoltaika w czasie pandemii rozwija się szybciej od prognoz

Instytut Energetyki Odnawialnej szacuje, że w 2025 roku moc zainstalowana fotowoltaiki w Polsce sięgnie 7,8 GW. Miniony rok pokazał, że wzrost branży okazuje się dużo szybszy od rynkowych prognoz pomimo pandemii koronawirusa. - Fotowoltaika odczuła...

O jakie przypadki chodzi?

"W związku z sygnałami od naszych mieszkańców, a dotyczącymi domokrążców/przedstawicieli handlowych firm oferujących instalacje fotowoltaiczne, którzy powołują się na współpracę z gminą Kościerzyna, twierdząc, że działają z upoważnienia wójta, uprzejmie informujemy, że takiego pełnomocnictwa nikomu nie udzieliliśmy. Osoby, przedstawiające się jako przedstawiciele Programu Czyste Powietrze realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Gdańsku, gdzie gmina Kościerzyna jest partnerem, nie mówią prawdy" - ostrzegła gmina.

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem dotacji z Programu Czystego Powietrze odesłała w komunikacie bezpośrednio do pracowników urzędu gminy, z którymi spotkania można umawiać telefonicznie.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj