Forwarder kontra skoda. Na drogach uważajcie na maszyny

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
16-11-2017,10:50 Aktualizacja: 16-11-2017,11:05
A A A

Do dwóch groźnych wypadków z udziałem ciągnika rolniczego i leśnej maszyny doszło ostatnio na drogach województw pomorskiego i łódzkiego. Do szpitali trafiły dwie osoby. Policja apeluje o ostrożną jazdę i właściwe oświetlenie maszyn.

Do pierwszego zdarzenia doszło w Zalesiu pod Chojnicami na Pomorzu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 20-letni mieszkaniec gminy Brusy jadąc volkswagenem polo nie dostosował prędkości do panujących warunków i najechał na tył jadącej w tym samym kierunku przyczepy dołączonej do ciągnika rolniczego, który prowadził 57-letni mieszkaniec Zalesia.

wypadek, śmierć rolnika, policja, przestępstwo, kradzież

Dwa tragiczne wypadki, zginął rolnik

Gdy przed ciągnikiem pojawiła się sarna, rolnik wykonał tak niefortunny manewr, że pojazd się na niego wywrócił i śmiertelnie przygniótł. Więcej szczęścia miał inny traktorzysta, który podobny wypadek zaliczył podczas…...

Poważnych obrażeń doznał pasażer "osobówki", którego przetransportowano do szpitala w Chojnicach. Kierowcom obu pojazdów nic się nie stało i byli trzeźwi. "Volkswagena polo po wykonanych oględzinach na polecenie prokuratora zabezpieczono na policyjnym parkingu, a 20-latkowi zatrzymano prawo jazdy" - podała chojnicka komenda.

Z kolei w miejscowości Wygwizdów (woj. łódzkie) - jak wstępnie ustalili policjanci z Radomska - 39-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego wyjeżdżając skodą zza wzniesienia uderzył w leśną maszynę (forwarder), która poruszała się w tym samym kierunku.

Pojazd nie miał tylnego oświetlenia. Kierowca osobowego samochodu trafił do radomszczańskiego szpitala, zaś 25-latek kierujący pojazdem wolnobieżnym nie odniósł obrażeń ciała. Obaj byli trzeźwi.

Policjanci apelują do właścicieli maszyn i pojazdów rolniczych o właściwe ich oświetlanie, sprawdzanie stanu technicznego oraz o ostrożność i rozwagę podczas jazdy.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu