Europejskie Forum Rolnicze 2022 w innej formule i nowym miejscu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
18-05-2022,13:40 Aktualizacja: 18-05-2022,13:48
A A A

30 czerwca w Warszawie odbędzie się IV Europejskie Forum Rolnicze. Wydarzenie zaplanowano w zmienionej formule i będzie miało charakter konferencyjny.

Dotychczas uczestnicy Forum spotykali się w Jasionce niedaleko Rzeszowa. Z powodu wojny w Ukrainie organizatorzy (Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz Agro Promotion) postanowili przenieść wydarzenie do stołecznego Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT.

eksport zboża z Ukrainy, handel ziarnem, Henryk Kowalczyk, Janusz Wojciechowski

Wąskie gardło na granicy. Polska uratuje handel zbożem?

Porty przeładunkowe w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i Świnoujściu gotowe są na przyjęcie ukraińskiego zboża - zadeklarował Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa. Przyznał, że wąskim gardłem jest polsko-ukraińska granica, dodając, że trwają prace nad...

Podczas spotkania odbędą się debaty i panele, w których wezmą udział przedstawiciele Komisji Europejskiej, ministrowie rolnictwa z Polski i krajów Unii Europejskiej, przedstawiciele rządu, organizacji producenckich oraz wiodących instytucji handlowych krajowych i zagranicznych.

Tematami przewodnimi tegorocznej edycji będą sytuacja polskiego i europejskiego rolnictwa w obliczu wojny w Ukrainie oraz handel produktami rolno-spożywczymi w najbliższym czasie.

W programie przewidziano również tematyczne panele dyskusyjne z udziałem ekspertów branży rolno-spożywczej, przedstawicieli świata nauki, organizacji branżowych oraz firm związanych z sektorem rolnym. Poświęcone będą m.in. nowoczesnym rozwiązaniom w rolnictwie, reformie systemu ubezpieczeń rolniczych czy digitalizacji obszarów wiejskich.

- Sytuacja za wschodnią granicą zmusza nas do pogłębionej refleksji nad wyzwaniami stojącymi przed rolnictwem w Polsce i Unii Europejskiej. Poświęcimy temu wiele uwagi podczas tegorocznego Forum. W roli prelegentów i panelistów wystąpią wybitni polscy i zagraniczni eksperci oraz specjaliści z zakresu rolnictwa - zapewnia Artur Balazs, Przewodniczący Kapituły Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, współorganizatora Forum.

Patronami medialnymi IV Europejskiego Forum Rolniczego są multiportal agropolska.pl oraz miesięcznik "Przedsiębiora rolny".
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement