Europejskie Forum Rolnicze 2022. Liderzy z branży zjadą do stolicy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
24-06-2022,11:30 Aktualizacja: 24-06-2022,11:33
A A A

30 czerwca w Warszawie odbędzie się Europejskie Forum Rolnicze. W wydarzeniu uczestniczyć będą przedstawiciele wiodących firm i instytucji krajowych oraz europejskich.

Dotychczas uczestnicy imprezy spotykali się w Jasionce niedaleko Rzeszowa. Z powodu wojny w Ukrainie organizatorzy postanowili przenieść Forum do stolicy i będzie miało formułę jednodniowej konferencji.

Wielkopolska Izba Rolnicza, Zielony Ład, Krajowy Plan Strategiczny, PROW

WIR: Krajowy Plan Strategiczny w takiej formie nie ma racji bytu

Jeśli rolnicy mają osiągać ambitne cele redukcyjne w zakresie stosowania nawozów sztucznych, antybiotyków czy pestycydów, to wymaga to inwestycji i modernizacji gospodarstw. A środki na to w budżecie pomocowym mogą być wręcz...

- Europejskie Forum Rolnicze to doskonała okazja do spotkania się w gronie osób ściśle powiązanych z produkcją rolną, hodowlą zwierząt, produkcją żywności. To okazja do merytorycznych dyskusji i szukania rozwiązań dla tematów trudnych, których w dzisiejszych czasach nie brakuje. Polmlek jako partner strategiczny ma nadzieję, że debaty oraz wybitni goście zminimalizują obawy i niepokoje polskich rolników i producentów, a może wręcz pozwolą zwrócić uwagę na niebezpieczeństwa i trudności, które mogłyby nas wszystkich zaskoczyć w kolejnych latach - mówi Marcin Witulski, Prezes Zarządu Polmlek Sp. z o.o. w Lidzbarku Warmińskim.

- Europejski Zielony Ład to dla dzisiejszego rolnictwa niezwykle istotny temat, któremu będzie poświęcony jeden z paneli. Z tego powodu Bio-Lider jako ekspert w dziedzinie biopreparatów podjął decyzję o uczestnictwie w Forum w roli partnera strategicznego. Udział w wydarzeniu daje niepowtarzalną szansę podjęcia merytorycznej dyskusji na temat wyzwań stojących przed producentami rolnymi - stwierdza Jarosław Peczka, właściciel BIO-GEN, inwestor w spółce Bio-Lider.

- Cieszę, że KOWR został Partnerem Europejskiego Forum Rolniczego, a tym samym stał się częścią tego prestiżowego wydarzenia. Tematami przewodnimi tegorocznej edycji są Wspólna Polityka Rolna w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu oraz wizja rozwoju handlu rolno-spożywczego. Działalność KOWR jest zbieżna z tymi tematami, gdyż obejmuje m.in. promocję polskiej żywności, stabilizację i wsparcie rynków rolnych czy też transfer innowacyjnych rozwiązań dla rolnictwa - mówi Waldemar Humięcki, Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

- W Grupie Azoty konsekwentnie rozwijamy formuły nawozowe, zgodnie z europejskimi wymaganiami klimatycznymi, stawiając również na innowacyjne rozwiązania z obszaru rolnictwa precyzyjnego. Wspieramy działania mające pozytywny wpływ na europejskie rolnictwo, stąd nasza obecność na Europejskim Forum Rolniczym. Takie inicjatywy są szczególnie istotne w obliczu agresji Rosji na Ukrainę i związanych z tym zawirowań na rynkach surowcowych i energetycznych, które są ogromnym wyzwaniem dla producentów rolnych i producentów nawozów - przekonuje Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Do 27 czerwca trwa rejestracja do udziału w konferencji - tutaj. Program Forum dostępny jest na z kolei tutaj
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu