Dziecko zginęło pod kołami ładowarki. Ojciec zatrzymany

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
11-05-2021,19:05 Aktualizacja: 11-05-2021,19:12
A A A

Podczas prac gospodarskich pod koła ładowarki rolniczej wpadła 4-latka. Dziewczynka zginęła na miejscu, a jej ojciec został zatrzymany - był w stanie po użyciu alkoholu.

Służby ratownicze zostały postawione na nogi, gdy nadeszło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Wybudowania Dąbrowskie (pow. kościerski, woj. pomorskie).


wypadki na polach, wypadki z udziałem dzieci, gmina Bierawa, KPP w Kędzierzynie Koźlu

Dziecko ranne podczas prac polowych

W gminie Bierawa (woj. opolskie) podczas prac na polu ranny został 14-latek. Do szpitala trafił śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. "Jak wynika ze wstępnych ustaleń, nastolatek podczas prac wsadził rękę do maszyny zbierającej...

Na miejsce ruszyli strażacy, ratownicy medyczni i policjanci. Gdy ci ostatni dotarli do gospodarstwa, trwała reanimacja 4-letniej dziewczynki. Niestety, jej życia nie udało się ocalić.

Stróże prawa wstępnie ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że 4-latka jechała z 35-letnim ojcem ładowarką. W pewnym momencie zsunęła się z kabiny pod koło i  odniosła śmiertelne obrażenia.

W czasie wyjaśniania przyczyn wypadku wyszło na jaw, że mężczyzna był w stanie po użyciu alkoholu - miał 0,4 promila w organizmie.

Został zatrzymany i usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj