Dziecko straciło dłoń. 17-latek traktorem najechał 14-latka

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
26-07-2019,9:20 Aktualizacja: 26-07-2019,9:27
A A A

W Przesławicach (pow. grudziądzki, woj. kujawsko-pomorskie) ręka 7-letniej dziewczynki została zakleszczona w uruchomionym siewniku rolniczym. W Nowinie (pow. czarnkowsko-trzcianecki, woj. wielkopolskie) 17-latek kierując ciągnikiem najechał na 14-latka.

W pierwszym wypadku na miejsce pojechały trzy zastępy straży pożarnej - z Łasina i Grudziądza, a także Zespół Ratownictwa Medycznego i policjanci.

Borków Stary, powiat kaliski, dziecko w studni, Szymon Zieliński, krzysztof gral

Dziecko wpadło do studni. Dramatyczna walka o życie

Zaledwie 2,5-letni chłopiec wpadł do studni w miejscowości Borków Stary (pow. kaliski, woj. wielkopolskie). Najpierw ojciec, a potem służby ratunkowe stoczyli dramatyczną batalię o jego życie. - Po przybyciu na miejsce uzyskano informację,...

Ratownicy uwolnili uwięzioną w maszynie rękę i, wspólnie z załogą karetki pogotowia, udzielili dziecku pierwszej pomocy. Później 7-latka trafiła do szpitala. Niestety, obrażenia były tak poważne, że lekarze musieli amputować dłoń malucha.  

Do wypadku w miejscowości Nowina doszło z kolei podczas prasowania słomy. Poszkodowany 14-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Lądowisko na pobliskim polu zorganizowali czarnkowscy strażacy.

- W związku z trwającymi pracami polowymi apelujemy o zachowanie ostrożności. Przyczyną wypadków w rolnictwie zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga, pośpiech i zmęczenie. Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy, by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia - ostrzega Karolina Górzna-Kustra, oficer prasowy KPP w Czarnkowie.

I apeluje, by zadbać o bezpieczeństwo dzieci, które często podczas prac - w pobliżu maszyn rolniczych - towarzyszą opiekunom.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj