Duda: praca rolników niezwykle ważna dla państwa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
12-09-2016,8:05 Aktualizacja: 12-09-2016,9:08
A A A

Praca rolników jest niezwykle ważna dla polskiego państwa i społeczeństwa, wymaga wielkiego wysiłku i wiedzy - powiedział w Spale prezydent Andrzej Duda podczas Dożynek Prezydenckich. Podkreślił, że polska żywność jest powodem do dumy.

- To zaszczyt dla prezydenta Rzeczypospolitej, że może zaprosić do siebie polskich rolników po to, żeby im podziękować i otrzymać od nich wspaniałe dary. Ogromnie za to dziękuję w imieniu całego polskiego narodu, całego naszego społeczeństwa - powiedział Andrzej Duda.

Spała, Dożynki Prezydenckie, żniwa, Agata Kornhauser-Duda, rolnicy

Pierwsza dama podziękowała za kultywowanie dożynkowych tradycji

Bardzo serdecznie dziękuję wam za kultywowanie pięknych dożynkowych tradycji i przekazywanie ich kolejnym pokoleniom - mówiła do stowarzyszeń ludowych i kół gospodyń wiejskich pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda podczas sobotnich...
Podkreślił, że praca rolników wymaga wielkiego wysiłku, a dzisiaj także olbrzymiej wiedzy. Dodał, że w pracy rolników także przysłowiowe szczęście związane choćby z aurą odgrywa tak ogromne znaczenie.

Prezydent dodał, że praca rolników jest niezwykle ważna dla polskiego państwa i polskiego społeczeństwa. - Albowiem bezpieczeństwo żywnościowe ma charakter absolutnie strategiczny - zauważył.

- A my wszyscy, dzięki państwa pracy, dzięki pracy polskich rolników jesteśmy z polskiej żywności tak ogromne dumni i słuchamy kiedy jest ona chwalona praktycznie wszędzie tam, gdzie jest dostępna na świecie - powiedział prezydent Duda. Dodał, że polskie produkty są poszukiwane na świecie.

- To już 89 lat od pierwszych dożynek prezydenckich, na które wtedy w II Rzeczypospolitej polskich rolników zaprosił pan prezydent Ignacy Mościcki - przypomniał prezydent Duda.

Przypomniał, że pierwsze dożynki nawiązujące do tradycji II RP w 2000 r. organizował prezydent Aleksander Kwaśniewski, kontynuowali je kolejni prezydenci - Lech Kaczyński i Bronisław Komorowski - dodał Andrzej Duda. - Cieszę się ogromnie, że państwo przyjmujecie także i moje zaproszenie jako prezydenta RP i możemy się tutaj spotkać - powiedział prezydent.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement