Drzewo spadło na pilarza. Po rannego musiał przylecieć helikopter

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
03-12-2018,14:20 Aktualizacja: 03-12-2018,14:29
A A A

Doszło do kolejnego nieszczęśliwego wypadku podczas prac leśnych. W Stankowie (pow. gostyński, woj. wielkopolskie) na jednego z pilarzy spadło drzewo i go przygniotło.

- Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy poszkodowaną osobę. Drzewo, które spadło na mężczyznę, zostało usunięte przez innych pilarzy. Strażacy przystąpili do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy - relacjonuje kpt. mgr inż. Marcin Nyczka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu.

wypadki z udziiałerm ciągników, Zawada Pilicka, powiat zawierciański, Pagorzyn, powiat gorlicki

Traktorzyści w opałach. Kolizja z karetką, wywrotka w lesie

Na drodze krajowej nr 78 w pobliżu miejscowości Zawada Pilicka (pow. zawierciański, woj. śląskie) doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z "osobówką" i karetką pogotowia ratunkowego. W Małopolsce traktor wywrócił się w...

Przybyły lekarz pogotowia ratunkowego przebadał rannego i zgłosił potrzebę wezwania helikoptera medycznego. Strażacy wyznaczyli lądowisko i przetransportowali poszkodowanego mężczyznę do śmigłowca.

Praca w leśnictwie nie należy do najbezpieczniejszych. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w 2017 r. doszło w niej do 439 wypadków, w tym 11 śmiertelnych.

Inspekcja pracy w latach 2014-2016 zbadała 128 wypadków w leśnictwie, w tym 2 zbiorowe, w których poszkodowane zostały 133 osoby.

Śmierć w tych zdarzeniach poniosło 45 osób, a 37 doznało ciężkich obrażeń.

W ciągu ostatnich 3 lat PIP zanotowała wzrost ogólnej liczby "leśnych" wypadków, w tym również śmiertelnych. Co istotne, dane dotyczą tylko zgłoszonych do inspekcji i przez nią zbadanych.

Najczęstszą przyczyną wypadków jest statystycznie uderzenie spadającym pniem lub gałęzią podczas ścinki lub usuwania drzewa zawieszonego bez zachowania wymogów bezpieczeństwa.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement