Dramatyczna walka o życie w gospodarstwie sadowniczym

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
22-03-2021,12:05 Aktualizacja: 22-03-2021,12:17
A A A

Najpierw w pojedynkę, a potem wspólnie z druhami z jednostki OSP - ratowała życie mężczyzny dzielnicowa, po tym jak wszedł on nieopatrznie po jabłka do komory beztlenowej.

Do tego zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu w jednym z gospodarstw w powiecie grójeckim (woj. mazowieckie).

Centrum powiadamiania ratunkowego zostało poinformowane o mężczyźnie wyciągniętym z komory beztlenowej, który stracił przytomność. Jak później ustalono, 32-letni pracownik gospodarstwa - obywatel Ukrainy - wszedł bez wiedzy właściciela do komory beztlenowej po jabłka i wtedy utracił świadomość.

wypadki z udziałem ciągników rolniczych, Polesie, powiat łowicki

Traktorzysta zasłabł za kierownicą. Nie udało się go uratować

Mimo wysiłków ratowników zmarł 67-letni kierowca ciągnika rolniczego. Do tragicznego zdarzenia doszło w Polesiu (pow. łowicki, woj. łódzkie). Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący traktorem marki Władimirec...

Został wydobyty przez właściciela na zewnątrz, jednak nie oddychał.

- Na miejscu pierwsza pojawiła się dzielnicowa asp. Aneta Ścisłowska z Komisariatu Policji w Warce, która od razu podjęła akcję reanimacyjną. Po kilku minutach na miejscu pojawili się strażacy z OSP Warka, którzy wspólnie z policjantką prowadzili resuscytację aż do przyjazdu pogotowia ratunkowego - opisuje nadkom. Agnieszka Wójcik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.

Jak dodaje, szybko podjęte czynności przeniosły oczekiwany skutek - mężczyzna, choć dalej nieprzytomny, zaczął samodzielnie oddychać. Następnie został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu dalszej pomocy medycznej.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj