Ciągnik w rowie, kierowca nie dawał oznak życia

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
28-01-2022,14:55 Aktualizacja: 28-01-2022,14:58
A A A

Kierowca ciągnika rolniczego wjechał do przydrożnego rowu i uszkodził ogrodzenie posesji. Jak się okazało miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Pijany był też inny traktorzysta zatrzymany na Podlasiu.

W pierwszym zdarzeniu interweniowali stróże prawa z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie.


wywrócona przyczepa ze słomą, Narok, OSP Narok, bele słomy

Przyczepa ze słomą wywróciła się przed remizą OSP

Wyjątkowo krótką drogę mieli druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Naroku pod Opolem do miejsca akcji. Zestaw rolniczy miał bowiem kolizję tuż obok ich siedziby. "Nasza jednostka została zaalarmowana do przewróconej...

"W rozmowie ze świadkami mundurowi ustalili, że kierowca ciągnika, jadąc jedną z ulic w Turośli, w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu, gdzie ciągnik przewrócił się i uszkodził ogrodzenie jednej z posesji. Okazało się, że za kierownicą siedział 35-latek, od którego policjanci od razu wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie" - opisuje kolneńska KPP.

Podczas sprawdzenia w policyjnych bazach danych wyszło ponadto na jaw, że maszyna nie posiada ważnych badań technicznych. "35-latek stracił prawo jazdy. Mundurowi zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej" - podsumowują stróże prawa z Kolna.

Z kolei w powiecie bielskim, przebywający tam stróże prawa z Wrocławia zauważyli na drodze krajowej nr 66 jadący zygzakiem ciągnik rolniczy. Podejrzewając, że kierujący jest nietrzeźwy, zatrzymali go do kontroli. Alkomat wykazał u 35-latka blisko promil alkoholu, a traktor nie posiadał ważnych badań technicznych. Mężczyzna stracił prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu