Ciągnik odzyskano po kilku tygodniach. Złodzieja już zatrzymano

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
04-03-2018,11:00 Aktualizacja: 04-03-2018,11:20
A A A

Złodzieja traktora oraz włamywaczy kradnących akumulatory z pojazdów rolniczych zatrzymali stróże prawa z powiatu makowskiego na Mazowszu.

8 lutego policjant z posterunku w Krasnosielcu przyjął zawiadomienie o kradzieży ciągnika rolniczego w miejscowości Prace (gm. Płoniawy Bramura). Niedawno w wyniku podjętych czynności śledczy ustalili i zatrzymali sprawcę, którym okazał się 40-letni mieszkaniec gminy Karniewo.

złodzieje drewna, kradzież drewna, policja, bełchatów, dębina, województwo łódzkie

Złodzieje drewna zatopili łup w błocie. Są już w rękach policji

Okres grzewczy jeszcze w pełni, więc właściciele lasów powinni mieć się na baczności przed złodziejami drewna. Przekonuje o tym historia z miejscowości Dębina w powiecie bełchatowskim (woj. łódzkie). Właścicielka zlokalizowanego tam...

"Mienie odzyskano. Podejrzany przyznał się do przedstawionego mu zarzutu kradzieży ciągnika rolniczego. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności" - podają funkcjonariusze.

Mundurowi z wydziału kryminalnego makowskiej komendy zatrzymali natomiast dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże akumulatorów z pojazdów i maszyn rolniczych.

Pierwsze zgłoszenie mundurowi otrzymali na początku roku. Podjęte od tego czasu działania doprowadziły do wytypowania i zatrzymania sprawców w wieku 21 i 23 lat. Obaj są mieszkańcami powiatu makowskiego.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni szybko pozbywali się skradzionego towaru, sprzedając go w punkcie skupu złomu. Cześć akumulatorów udało się jednak odzyskać.

Według stróżów prawa zatrzymani dokonali 8 kradzieży i 7 kradzieży z włamaniem. Za to grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement