Chińczycy chcą kupować polskie konie sportowe

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
27-05-2017,15:00 Aktualizacja: 27-05-2017,15:20
A A A

Chińczycy są zainteresowani kupnem sportowych koni w Polsce. Zapowiedzieli wizyty w polskich stadninach i na aukcjach m.in. w Janowie Podlaskim na aukcji "Pride of Poland" - poinformowała Agencja Nieruchomości Rolnych.

Kilka dni temu Polskę odwiedziła delegacja Chińskiego Związku Końskiego pod przewodnictwem Yue Geofanga, Sekretarza Generalnego. Polska i Chiny podpisały porozumienie o handlu oraz wymianie technologii hodowli.

Janów Podlaski, stadnina, araby z Janowa, Pride of Poland, konie na sprzedaż, aukcja, Pride of Poland 2017

Pride of Poland 2017 w sierpniu. 61 koni wystawionych na aukcję

Stadnina koni arabskich w Janowie Podlaskim przygotowuje się już do aukcji Pride of Poland. Prezes Sławomir Pietrzak zapewnia, że z ubiegłorocznej imprezy wyciągnięto wnioski i najbliższa przebiegnie bez problemów. Dni konia arabskiego w...

Była to oficjalna wizyta, w trakcie której zaprezentowano dorobek polskiej hodowli, między innymi konie arabskie czystej krwi, półaraby, konie wyścigowe czy konie rasy śląskiej i wielkopolskiej. Wizyta zbiegła się z obchodami 200-lecia stadniny w Janowie.

Chińczycy podpisali ponadto w Warszawie z Polskim Klubem Wyścigów Konnych umowę o wzajemnej współpracy w zakresie hodowli koni. Polska jest pierwszym krajem, z którym Chiny zawarły umowę otwierającą tzw. "Jedwabny Szlak dla Koni" - podkreśliła ANR.

"Zawarcie umowy o współpracy Polskiego Klubu Wyścigów Konnych z Chińskim Związkiem Konnym wpisuje się również w rozwój relacji w formule wielostronnej - w ramach inicjatywy "Pasa i Szlaku" oraz formatu "16+1", której celem jest przede wszystkim zacieśnienie relacji gospodarczych z Chinami oraz wypracowywanie rozwiązań mających przyczynić się do rozwoju inwestycji i wzrostu wymiany handlowej pomiędzy tymi krajami" - zaznaczyła ANR.

Delegacja chińska odwiedziła również stadniny koni: Walewice, Racot oraz Książ. Nadzór nad tymi nimi sprawuje Agencja Nieruchomości Rolnych.

Według ANR, delegacja chińska zadeklarowała swój przyjazd w sierpniu do Janowa Podlaskiego na Święto Konia Arabskiego, a przede wszystkim na aukcję "Pride of Poland".
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu