Chcą odwołania ministra rolnictwa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
20-07-2017,9:25 Aktualizacja: 20-07-2017,10:41
A A A

Opozycja nie ma argumentu za tym, żeby zgłaszać wobec mnie wotum nieufności, ale stosuje instrument, który przewidziany jest w regulaminie Sejmu - ma do tego prawo - powiedział w czwartek minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

Sejm zajmie się w czwartek złożonym przez PSL wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.

- Nie mają argumentu za tym, żeby to votum zgłaszać. Ale pozycja stosuje instrument, który przewidziany jest w regulaminie Sejmu. Ma do tego prawo - powiedział w Polskim Radiu 24 Jurgiel.

władysław kosiniak-kamysz, psl, ludowcy, krzysztof jurgiel, rolnictwo, ministerstwo rolnictwa

PSL złożyło wniosek o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa

Posłowie PSL złożyli w Sejmie wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Krzysztof Jurgiela, ministra rolnictwa. Zarzucają mu, że prowadzi "szkodliwą politykę na polskiej wsi, ukazującą bezczynność i bezradność". Pod wnioskiem o wotum...
W jego ocenie, dla strony rządowej będzie to też okazja do przedstawienia opinii publicznej informacji, co zostało dokonane w obszarze rolnictwa.

- Myślę, że konfrontacja tych zarzutów, które będzie przedstawiał przedstawiciel wnioskodawców z tym co my powiemy - myślę, że pani premier tutaj będzie mówiła o realizacji programu w zakresie rolnictwa - wypadnie na naszą korzyść - podkreślił minister.

Jak mówił, w ciągu 18 miesięcy, udało się ustabilizować rynki rolne.

- Przypomnę, że w 2015 roku, kiedy obejmowałem funkcję ministra, litr mleka w skupie kosztował 90 groszy, teraz mamy około 1,5 zł - powiedział szef resortu rolnictwa. Dodał, że ponadto został przyjęty pakiet ustaw, korzystnych dla rolników.

krus, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, etaty w krus, dobra zmiana w krus, krzysztof jurgiel

Etat dla córki, etat dla kolegi. Sami swoi w KRUS

Protegowani Krzysztofa Jurgiela, ministra rolnictwa i Henryka Kowalczyka, przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów dostali wysokie stanowiska w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Drogi polityków wielokrotnie...
Minister był pytany także o cenę masła, które znacząco zdrożało w ostatnich dniach.

- To jest rynek. Trzeba pamiętać o tym, że mamy wolny obrót. Są osoby, które w pewnych okresach nagromadzą, skupią z rynku, a potem, przy braku innych źródeł, stawiają wysokie ceny. Myślę, że to jest przejściowe i wszystko wróci do takiej normy. Chociaż ta relacja pomiędzy ceną surowca, czyli mleka, a masła, to ona jest taka trudna do ustalenia. My chcemy, aby rolnik miał taką pozycję, żeby jak najwięcej z tej wartości dodanej zostawało w gospodarstwie, żeby poprawiała się jakość jego życia i warunki produkcji - powiedział.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj