Były wiceminister rolnictwa wiceszefem ARiMR. Ma się zająć m.in. ekoschematami

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
18-05-2023,10:05 Aktualizacja: 18-05-2023,10:08
A A A

Ryszard Zarudzki został powołany na stanowisko zastępcy prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 17 maja otrzymał akt powołania z rąk ministra rolnictwa Roberta Telusa.

W latach 2015-2019 Zarudzki był jednym z ówczesnych wiceministrów rolnictwa. Odpowiadał m.in. za ARiMR, doradztwo rolne oraz instytuty nadzorowane przez resort rolnictwa, a także wdrażanie i projektowanie nowej WPR. Po zmianach w ministerstwie był przez pewien czas dyrektorem, a ostatnio zastępcą dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Teraz trafił do Centrali ARiMR jako zastępca prezesa.

- W agencji będę zajmował się pierwszym filarem Wspólnej Polityki Rolnej, Planem Strategicznym – powiedział „Gazecie Pomorskiej” Ryszard Zarudzki, który zasiada w Komitecie Monitorującym Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Jak dodał, ma koordynować współpracę pomiędzy ARiMR, doradztwem rolnym (zarówno publicznym, jak i prywatnym) i ministerstwem rolnictwa.

Ponadto nowy wiceszef ARiMR ma sporo czasu poświęcać tzw. ekoschematom.

- I temu, żeby szukać uproszczeń, usprawniać wdrożenie założeń bez „rozwalania systemu”, a przy tym uwzględniać specyfikę polskiego rolnictwa. Wszak gospodarstwa w Kujawsko-Pomorskiem są inne niż np. na Podlasiu czy Mazurach – stwierdził w rozmowie z „Gazetą”.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!