Były senator, podejrzany o znęcanie się nad psem, nie trafi do aresztu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
04-04-2021,13:50 Aktualizacja: 04-04-2021,13:58
A A A

Były senator Waldemar B., podejrzany o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem, nie trafi do aresztu - postanowił Sąd Rejonowy w Kościerzynie (Pomorskie). Decyzja jest nieprawomocna. Według prokuratury, mężczyzna przywiązał zwierzę do haka i wlókł za autem.

- Sąd nie uwzględnił wniosku prokuratury o miesiąc tymczasowego aresztu. Uznał, że są wprawdzie przesłanki wskazujące na popełnienie przestępstwa, ale dla zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania wystarczą środki wolnościowe - poinformowała w sobotę PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Grażyna Wawryniuk.

znęcanie się nad zwierzętami, padłe krowy i cielaki, Maciej Meler, potarzyca

Krowy padły z pragnienia. Rolnik skazany za znęcanie się nad zwierzętami

57-letni gospodarz z Potarzycy k. Jarocina (woj. wielkopolskie) został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. 24 krowy i cielęta padły z pragnienia, bo przez tydzień nie dostawały wody. Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury...
Sąd zastosował wobec Waldemara B. dozór policji i zakaz kontaktowania się z określonymi świadkami.

Prokuratura ma siedem dni na podjęcie decyzji, czy złoży odwołanie od orzeczenia kościerskiego sądu.

W piątek Wawryniuk podała, że mężczyzna nie przyznał się do postawionego mu zarzutu. - Składając wyjaśnienia przedstawił odmienne motywy swojego zachowania - dodała.

61-letniemu Waldemarowi B. postawiono zarzut "znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem w ten sposób, że przywiązał zwierzę do haka holowniczego samochodu, ruszył i zwiększając prędkość, tak że pies nie nadążył, przewrócił się i był ciągnięty".

Jak ustaliła sekcja zwłok, zwierzę doznało "obrażeń narządów wewnętrznych skutkujących niewydolnością krążeniowo-oddechową", w następstwie których straciło życie.

W czwartek policjanci znaleźli na posesji polityka truchło czworonoga. Według wstępnych informacji, to ten sam pies, który był wleczony za autem Waldemara B.

znęcanie się nad bydłem, Lubówiec, powiat lpnowski, Alina Szram, Prokuratura Rejonowa w Brodnicy.

Rolnik wśród oskarżonych o znęcanie się nad bydłem

Sąd Rejonowy w Brodnicy wyda 13 października wyrok w sprawie czterech osób oskarżonych o znęcanie się nad zwierzęciem. Chodzi o sprawę zajmowania się bydłem oraz jego transportem. Cztery osoby zostały oskarżone o przestępstwo z artykułu 35....

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera auta jadącego za samochodem Waldemara B. Na filmie widać, jak mężczyzna przywiązuje sznurkiem psa do samochodu i rusza autem. Zwierzę początkowo biegnie, ale później nie nadąża za jadącym samochodem. Przewraca się i jest wleczone za pojazdem. Nagranie został przesłane mailem na policję we wtorek.

Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi do pięciu lat więzienia.

Waldemar B., to znany na Kaszubach lokalny polityk. W wyborach parlamentarnych w 2015 uzyskał mandat senatora z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

W lutym 2018 r., po serii antysemickich wpisów w mediach społecznościowych, został zawieszony przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w prawach członka partii i został senatorem niezrzeszonym. W wyborach 2019 r. starał się o reelekcję z własnego komitetu wyborczego, ale nie dostał się do parlamentu.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu