Była dyrektor na ławie oskarżonych. Spowodowała gigantyczne straty?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
18-07-2017,9:30 Aktualizacja: 18-07-2017,9:36
A A A

Była dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego została oskarżona o nadużycie uprawnień i wyrządzenie kierowanej przez siebie jednostce szkody majątkowej w wysokości ponad 18 mln zł.

Akt oskarżenia trafił właśnie do poznańskiego sądu okręgowego.

handel bydłem, bydło, przestępczość, policja, radomsko, łódzkie

Oszukiwał rolników przy zakupie bydła. Akt oskarżenia już w sądzie

50 tysięcy złotych sięgają straty, jakie rolnicy z powiatu radomszczańskiego w Łódzkiem ponieśli w wyniku działalności nieuczciwego handlarza bydłem. Mężczyzna wpadł już w ręce policji i stanie przed sądem. O działalności oszusta mundurowi...
Prokuratura Regionalna w Poznaniu poinformowała w poniedziałek, że b. dyrektor WODR nie przyznaje się do zarzucanych jej czynów.

Z ustaleń śledczych wynika, że oskarżona w ub. roku zawarła w imieniu kierowanej przez siebie instytucji dwa akty notarialne, na mocy których "nieodpłatnie zrzekła się na rzecz Województwa Wielkopolskiego przysługujących Ośrodkowi praw użytkowania wieczystego i własności szeregu nieruchomości".

Według prokuratury tym samym doprowadziła do wyzbycia się przez WODR mienia o łącznej wartości ponad 17 mln zł.

Stadnina koni w Janowie Podlaskim, janów podlaski, konie, anr

Były dyrektor z ANR popełnił przestępstwa? Jest akt oskarżenia

O popełnienie dwóch przestępstw niedopełnienia obowiązków dotyczących kontroli w stadninie koni w Janowie Podlaskim oskarżyła Prokuratura Regionalna w Lublinie Grzegorza M., b. dyrektora zespołu nadzoru właścicielskiego Agencji...
Następnie oskarżona zawarła z wielkopolskim samorządem umowę użyczenia, na podstawie której te same nieruchomości wydane zostały Ośrodkowi w bezpłatne użytkowanie.

"W wyniku opisanych powyżej działań, kierowana przez oskarżoną instytucja poniosła również koszty w kwocie ponad 800 tys. zł, wynikające z konieczności zwrotu podatku VAT naliczonego w związku z zawarciem umowy zrzeczenia się gruntów" - podała prokuratura.

Śledczy ustalili, że działania b. dyrektor skutkowały także innymi szkodami finansowymi.

Byłej dyrektor grozi do 10 lat więzienia.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj