Biedronka szybciej rozliczy się z producentami warzyw i owoców

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
20-05-2020,9:15 Aktualizacja: 20-05-2020,9:19
A A A

Biedronka wprowadza od 1 czerwca nowe zasady rozliczeń, skracając termin płatności do 21 dni dla producentów warzyw i owoców. Skrócenie terminów płatności pozwoli firmom utrzymać płynną i stabilną produkcję.

Nowe zasady płatności będą miały zastosowanie do ponad 60 czołowych polskich producentów warzyw i owoców, których łączny (nie tylko z Biedronką) roczny obrót w 2019 roku nie przekroczył 100 milionów złotych.

znakowanie żywności, agrounia, michał kołodziejczak, Paweł Chojnowski, biedronka w sieradzu

AGROunia wzywa policję do Biedronki. Zagraniczna żywność jako polska

Rolnicy z AGROunii wciąż walczą z błędnym oznaczeniem żywności. Ostatnio przedstawiciele organizacji wezwali policję do Biedronki w Sieradzu. Marchew sprzedawana luzem była oznaczona na etykietach jako polska. Tymczasem według informacji na...

"W ten sposób Biedronka reaguje również na słowa prezesa UOKiK, wskazujące na szczególną potrzebę solidarności rynkowej i wspierania lokalnych polskich producentów w obecnych czasach" - czytamy w komunikacie sieci.

- Wprowadzając nowe zasady płatności dla kategorii warzyw i owoców, chcemy docenić polskich producentów. Inwestują w bardzo długim okresie, a jednocześnie cały czas żyją w wielkiej niepewności z powodu warunków pogodowych, jak choćby długotrwała susza z lat 2019-2020. Teraz chcemy im pomóc poprzez skrócenie terminów płatności, które pozwolą im utrzymać płynną i stabilną produkcję - powiedział Maciej Łukowski, członek zarządu i dyrektor działu zakupów w sieci Biedronka.

Sieć jest jednym z największych dystrybutorów żywności w Polsce, w szczególności świeżych owoców i warzyw. Tylko w 2019 roku sprzedała prawie 120 mln kg ziemniaków, 110 mln kg pomidorów i prawie 90 mln kg jabłek w ponad 3000 placówek.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu