Bezrobocie rejestrowane w marcu wyniosło 8,2 procenta

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
06-04-2017,15:35 Aktualizacja: 06-04-2017,15:35
A A A

Stopa bezrobocia wyniosła w marcu 8,2 proc. i w porównaniu do lutego spadła o 0,3 pkt. proc. Spadki odnotowano we wszystkich województwach. Liczba bezrobotnych w końcu marca wyniosła 1 mln 325,7 tys. osób i w porównaniu do lutego spadła o 57,7 tys.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podało w czwartek, że w skali roku stopa bezrobocia zmniejszyła się o 1,7 punktu proc. - z 9,9 do 8,2 proc. W analogicznym okresie ubiegłego roku (luty-marzec) natężenie bezrobocia zmniejszyło się o 0,3 punktu proc. (z 10,2 do 9,9 proc.).

obcokrajowcy, zatrudnienie obcokrajowców, pracownicy sezonowi, rolnictwo, praca w gospodarstwie

Łatwiej będzie zatrudnić obcokrajowca. Jest nowa dyrektywa

W zatrudnianiu pracowników z państw trzecich, głównie z Ukrainy, ma pomóc wdrożenie tzw. dyrektywy o pracownikach sezonowych. Nowe przepisy mają m.in. uprościć procedury związane z wydawaniem zezwoleń na pracę. Dyrektywa...

Resort podkreśla, że na przestrzeni ostatnich 26 lat, stopa bezrobocia w minionym miesiącu nie była niższa niż teraz.  

Liczba bezrobotnych wyniosła 1 mln 325,7 tys. osób (na podstawie meldunków nadesłanych przez wojewódzkie urzędy pracy) i w porównaniu do końca lutego spadła o 57,7 tys. osób.

Spadek stopy bezrobocia (w granicach od 0,2 do 0,6 punktu procentowego) odnotowano we wszystkich województwach. Najsilniej (o 0,6 pkt.) natężenie bezrobocia spadło w województwach świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim.

Z sygnałów otrzymanych z urzędów pracy wynika, że o spadku bezrobocia zadecydowały w dużej mierze: wzrost podjęć pracy i zwiększona aktywizacja bezrobotnych przez urzędy pracy. To z kolei wiązało się ze znaczącym wzrostem liczby ofert pracy, w tym pracy sezonowej - w budownictwie, rolnictwie, ogrodnictwie oraz leśnictwie.

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE