Bezpieczeństwo w rolnictwie to podstawa. Finał konkursu w SGGW

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Krzysztof Zacharuk | zacharuk@agropolska.pl
13-04-2015,8:40 Aktualizacja: 13-04-2015,8:49
A A A

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie kolejny raz gościła finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie.

W tym roku do konkursu, którego patronem strategicznym jest KRUS przystąpiło łącznie 2450 uczniów ze 137 szkół. W wielkim finale, który odbył się 10 kwietnia spotkało się 109 laureatów eliminacji międzyszkolnych.

Pięciu uczniów z najlepszymi wynikami otrzymało m.in. indeksy na studia w Wydziale Inżynierii Produkcyjnej SGGW oraz stypendia ufundowane przez sponsora generalnego konkursu firmę Bayer CropScience.

- Poziom konkursu był wysoki, a pytania były dosyć trudne - przyznaje Mateusz Stępień z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie, zwycięzca tegorocznej edycji. - Wciąż nie mogę uwierzyć, że zająłem pierwsze miejsce - dodaje uczeń trzeciej klasy technikum mechanizacji rolnictwa.

Iwona Krych-Stec, dyrektor marketingu Bayer CropScience podkreśla, że wsparcie konkurs to jedna z aktywności Bayer CropScience w ramach prowadzonej akcji edukacyjno-informacyjnej "Grunt to bezpieczeństwo". - Nasz cel jest taki, aby edukować nie tylko rolników, ale również młode pokolenie, które dziś się kształci, ale niebawem ich zastąpi - zaznacza Krych-Stec.

Dorota Kasza, manager ds. komunikacji Bayer CropScience zwraca uwagę, że edukacja w zakresie prawidłowego korzystania ze środków ochrony roślin to dziś absolutny priorytet. - Kładziemy bardzo duży nacisk na bezpieczeństwo w rolnictwie - tłumaczy Kasza.

[WIDEO] Zachęcamy do obejrzenia relacji z finału konkursu, który odbył się w Auli Kryształowej SGGW

Poleć
Udostępnij