Będą promować wypoczynek na wsi. Turystyka to kolejne źródło dochodu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
11-05-2018,11:10 Aktualizacja: 12-05-2018,10:16
A A A

Polska Organizacja Turystyczna postarała się o 625 tys. zł dofinansowania na promocję dobrych praktyk w turystyce na obszarach wiejskich. Przyjmowanie gości to dodatkowy dochód dla coraz większej rzeszy rolników.

Oprócz gospodarstw typowo agroturystycznych, nastawionych tylko na letników, przybywa bowiem takich dodatkowych działalności w gospodarstwach rolnych. Zapobiegliwi gospodarze, zwłaszcza mieszkający na atrakcyjnych turystycznie obszarach kraju, widzą w tym szansę na kolejne źródło dochodów.

podlasie, aktywizacja obszarów wiejskich, kosw, Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich, prow

KSOW wesprze aktywizację na wsi

Podlasie przeznaczy ponad 630 tys. zł z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na promocję produktów lokalnych, edukację o smogu na wsi czy badania opłacalności produkcji w rolnictwie ekologicznym. W Białymstoku podpisano umowy w tej...

Promowanie wypoczynku na wsi Polska Organizacja Turystyczna będzie realizować ze środków unijnych, w ramach dwuletniego planu operacyjnego - Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich 2018-2019. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Projekt zaplanowany jest na okres maj-wrzesień i ma na celu upowszechnianie oraz promocję dobrych praktyk w turystyce wiejskiej.

"Przyczyni się do stworzenia markowych produktów turystyki wiejskiej i ich komercjalizacji, a co za tym idzie do efektywnego wykorzystania potencjału obszaru produktowego w regionach wiejskich. Jego celem jest także upowszechnianie wysokich standardów wiejskiej bazy recepcyjnej i jakości świadczonych usług, a także aktywizacja mieszkańców wsi oraz wymiana doświadczeń" - czytamy w komunikacie POT oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

krzysztof jurgiel, ożywienie obszarów wiejskich, aktywizacja wsi, pgr

Minister ma pomysł na aktywizację wsi. Plan jest w rządowej strategii

Aktywizację obszarów po byłych Państwowych Gospodarstwach Rolnych (PGR) jest projektem zawartym w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR) - poinformował Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa. W sobotę w Szczecinie polityk...

Witold Bańka, szef resortu podkreśla, że w ramach projektu przeprowadzony zostanie ogólnopolski konkurs wyłaniający m.in. najlepsze gospodarstwa agroturystyczne, oferty wypoczynkowe proponowane przez rolników i szlaki kulinarne na terenach wiejskich.

- Nowością z pewnością jest fakt, że do udziału w kampanii zaproszeni zostaną czołowi blogerzy specjalizujący się w tematyce turystycznej - zaznacza polityk.

Promocja ma się odbywać w mediach społecznościowych i wybranych ogólnopolskich. Dodatkowo będzie także realizowana za granicą na rynkach, na których działają placówki Polskiej Organizacji Turystycznej.

- Cieszy nas, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi bardzo mocno rozwija działalność w sektorze turystycznym, w tym na targach zagranicznych. POT służy tutaj swoją wiedzą i doświadczeniem. Przyznanie dofinansowania jest dla nas jasnym sygnałem, iż MRiRW priorytetowo traktuje turystykę na obszarach wiejskich - podkreśla Robert Andrzejczyk, prezes POT.

Realizacja projektu podzielona zostanie na dwa etapy. Pierwszy to identyfikacja dobrych praktyk przez przeprowadzenie i rozstrzygnięcie konkursu (w kategoriach: wypoczynek u rolnika, wypoczynek na wsi, oferta wypoczynkowa turystyki wiejskiej, oferta szlaków kulinarnych na terenach wiejskich). A drugi etap ma być promocją tych dobrych praktyk, zwłaszcza laureatów konkursu.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj