Aukcja Pride of Poland nie dla ludzi z ulicy. W Janowie będzie skromnie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
05-06-2018,12:20 Aktualizacja: 05-06-2018,12:30
A A A

Aukcja "Pride of Poland" odbędzie się w Janowie Podlaskim 12 sierpnia, a aukcję "Summer Arabian Horse Sale" zaplanowano na 13 sierpnia - poinformował Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Maciej Grzechnik, prezes Stadniny Koni w Michałowie, a jednocześnie szef aukcji zdradził, że w "Pride of Poland" weźmie udział ok. 12 koni pochodzących z trzech państwowych stadnin, a także z hodowli prywatnych. Z kolei w "Summer Arabian Horse Sale" ok. 20 koni.

Stadnina Koni Janów Podlaski, Janów Podlaski, Święto Konia Arabskiego, Aukcja Pride of Poland

Pride of Poland. Platforma atakuje, KOWR dementuje

- Jesteśmy świadkami wygaszania aukcji koni arabskich w Janowie Podlaskim. Jej upadek na zawsze pozostanie symbolem podłej zmiany jaką funduje PiS - oceniła posłanka PO Joanna Kluzik-Rostkowska. Z kolei KOWR dementuje medialne doniesienia. Z...

W pierwszej, najważniejszej aukcji wezmą udział najlepsze konie arabskie, które można zaoferować do sprzedaży. - Chcemy, żeby to była bardzo interesująca propozycja - podkreślił. Sesja zdjęciowa koni została już zakończona, są również zrobione filmy reklamowe. - Trzeba też zauważyć, że cała promocja nie jest skierowana do całej publiczności, ani do opinii publicznej, ale do potencjalnych klientów - dodał.

Promocja aukcji "Pride of Poland" rozpoczyna się pod koniec czerwca na - jednych z najbardziej prestiżowych - pokazach we francuskim Menton, koło Nicei). - Tam przez występ polskich koni, nasze katalogi rozpoczyna się promocja wydarzenia. Chcemy, żeby sprzedaż polskich arabów odbywała się w dobrej atmosferze i była skuteczna. Mamy nadzieję, że z dobrymi cenami i pod klientów - zaznaczył szef aukcji.

Jak mówił, będzie to jednak inna aukcja niż w poprzednich latach. Przede wszystkim będzie skromniejsza, gdyż skierowana będzie głównie do hodowców. W aukcji będą mogły wziąć udział tylko osoby, które otrzymają bezpłatne zaproszenia. Nie będzie więc biletów i nie będzie można "wejść z ulicy".

Stadnina Koni Janów Podlaski, Janów Podlaski, Święto Konia Arabskiego, Aukcja Pride of Poland

Nie będzie już Pride of Poland. Koniec pięknej tradycji

Aukcja Pride of Poland przechodzi do historii. Po 17 latach stadnina koni w Janowie Podlaskim zmienia nazwę imprezy i jej zasady. Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa nie udziela w tej sprawie informacji i odsyła do organizatorów. ...

- Każdy, kto nie dostanie zaproszenia, do 15 lipca będzie mógł zwrócić się do organizatora o jego uzyskanie, ale w ramach istniejących miejsc, bo są priorytety. Najpierw trzeba zaprosić "ludzi z branży", a więc potencjalnych kupców - powiedział Grzechnik.

Aukcje w Janowie zostaną zorganizowane siłami własnymi trzech stadnin: w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce. Według Grzechnika koszty organizacji w dwóch poprzednich latach, kiedy robiono to przy pomocy Międzynarodowych Targów Poznańskich, były zbyt wysokie, a impreza nadmiernie "rozbuchana".

W tym roku impreza będzie o tyle skromniejsza, że nie będzie Narodowego Pokazu Koni Arabskich, który został przeniesiony do Warszawy. Ale będzie impreza przeznaczona m.in. dla lokalnej społeczności w formie pikniku. 12 sierpnia przewidziany jest m.in. pokaz koni, atrakcje dla dzieci i aleja handlowa.

Zdaniem Grzechnika rozdzielenie pokazu koni arabskich od aukcji nie jest złą decyzją, ponieważ pozwoli zainteresować szersze grono ludzi hodowlą koni arabskich.
 

Poleć
Udostępnij