Atak niedźwiedzia na mężczyznę. Chirurdzy w nocy zszyli rany

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Agnieszka Lipska PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
13-11-2023,10:55 Aktualizacja: 13-11-2023,11:00
A A A

Stan 54-letniego mężczyzny, który po ataku niedźwiedzia trafił do szpitala w Krośnie, jest stabilny. Chirurdzy w nocy zszyli rany, które drapieżnik zadał turyście.

Jak powiedziała PAP Aneta Zwarig ze szpitala w Krośnie, poturbowany przez niedźwiedzia mężczyzna jest w stanie stabilnym. "Odniósł rany szarpane i kąsane twarzoczaszki, a także ramienia oraz pleców. Został chirurgicznie zaopatrzony. Jest przytomny i w logicznym kontakcie. Rokowania są dobre" – powiedziała w poniedziałek PAP Aneta Zwarig.

tatry, tatrzański park narodowy, niedźwiedzie, obroże telemetryczne

Czterem tatrzańskim niedźwiedziom zostaną założone obroże telemetryczne

Czterem tatrzańskim niedźwiedziom, które niebezpiecznie podchodzą w okolice domów, zostaną założone obroże telemetryczne, w tym dwie wyposażone w kamery – informuje Tatrzański Park Narodowy (TPN). Zebrane przez...

Lekarze na razie nie informują, jak będą się goiły rany oraz kiedy pacjent będzie mógł opuścić szpital.

54-letni mężczyzna został zaatakowany przez niedźwiedzia w okolicach nieistniejącej wsi Hulskie w Bieszczadach w niedzielę po godz. 16. Był z nim inny mężczyzna, który zawiadomił służby ratunkowe.

Pierwsi na miejsce dotarli ratownicy z bieszczadzkiego GOPR. Pomagali im strażacy z OSP, ponieważ ze względu na trudny teren, do poszkodowanego nie można było dojechać ani quadem, ani wózkiem transportowym. Ranny mężczyzna był niesiony na rękach.

Wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował rannego mężczyznę do szpitala. Akcja ratunkowa trwała ponad trzy godziny.

Poleć
Udostępnij