Ardanowski założy nowe koło poselskie w Sejmie?

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Grzegorz Bruszewski PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
06-11-2020,9:20 Aktualizacja: 06-11-2020,9:24
A A A

- Wydaje mi się, że przeważy rozsądek i potrzeba jedności Zjednoczonej Prawicy - powiedział Ryszard Terlecki, szef klubu PiS odnosząc się do doniesień medialnych o planach powstania koła poselskiego na czele z Janem Krzysztofem Ardanowskim, b. szefem resortu rolnictwa.

Z informacji medialnych wynika, że część posłów PiS, zawieszonych w prawach członka po głosowaniu w sprawie "piątki za zwierząt", zamierza utworzyć koło poselskie, a może nawet klub, do czego potrzeba 15 osób.

jan krzysztof ardanowski, krzysztof bosak, piątka dla zwierząt, ustawa o ochronie zwierząt

Ardanowski liderem wsi? Rolnicy i Bosak zachęcają byłego ministra

Część gospodarzy i na przykład Krzysztof Bosak z Konfederacji, wskazują Jana Krzysztofa Ardanowskiego, byłego już ministra jako potencjalnego lidera środowiska rolniczego. - Jestem do tego mocno zachęcany - przyznał polityk. Z poparciem dla...

Szef klubu PiS został zapytany w Polskim Radiu 24 o doniesienia medialne, czy powstanie koło lub klub, związany z Ardanowskim i czy klub PiS w obecnym kształcie się ostanie.

Terlecki przyznał, że zna wypowiedzi Ardanowskiego i rozmawiał z nim przed jego kwarantanną.

- Deklarował wtedy, że nie ma takiego zamiaru. Może teraz zamiar zmienił - powiedział polityk PiS.

- Wydaje mi się, że przeważy rozsądek i potrzeba jedności Zjednoczonej Prawicy i to zadecyduje o tym, że nie powstanie taka grupa - jak słyszymy - paroosobowa, która miałaby jakiś własny plan działania, stworzyła własne koło - ocenił szef klubu PiS.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu