Ardanowski straci stanowisko? Premier chce wymiany ministrów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
19-07-2020,9:00 Aktualizacja: 19-07-2020,10:14
A A A

Szykują się zmiany w rządzie - pisze w piątkowym wydaniu "Super Express". Według dziennika rekonstrukcja obejmie kilku polityków. Zagrożona jest m.in. pozycja Jana Krzysztofa Ardanowskiego, szefa resortu rolnictwa.

Według informacji "SE" premier Mateusz Morawiecki zamierza wymienić kilku ministrów swojego rządu. Wśród osób, które, jak pisze gazeta, nie mogą być ponadto pewni swoich stanowisk Łukasz Szumowski, minister zdrowia; Tadeusz Kościński, szef resortu finansów czy Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister sportu.

wybory prezydenckie 2020, andrzej duda, rafał trzaszkowski, wyborcy na wsi

Gromy na rolników za Dudę. Niech sami kupują swoją żywność

Fora internetowe i media społecznościowe pełne są głosów niezadowolonych wyborców, którzy nie zostawiają suchej nitki na rolnikach za to, że ci w zdecydowanej większości poparli reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy. Wszystkie...

Informator dziennika mówi, że minister zdrowia, który - jak wynika z informacji "SE" ma się pożegnać z rządem - "ponoć sam już nie chce szefować temu niewdzięcznemu resortowi". Z kolei minister finansów, jak pisze ma kandydować na szefa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju z siedzibą w Londynie.

Z kolei Ardanowski "musiałby odejść, jeśli wejdziemy z PSL w koalicję. Wtedy tekę dostanie ktoś z PSL" - przekonuje cytowany przez gazetę polityk PiS.

- Jeśli chodzi o minister sportu, to szef rządu nie jest ponoć z jej pracy do końca zadowolony - zaznacza w rozmowie z dziennikiem jeden z polityków PiS.

- Nie przesądzałbym, że te zmiany w rządzie będą po wakacjach, mogą być wcześniej - mówi "SE" europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

- Wygrana Andrzeja Dudy wzmocniła premiera Mateusza Morawieckiego, który przecież dla prezydenta objechał w kampanii wiele miast i miasteczek. Prezes PiS ma do niego zaufanie - zdradza natomiast "ważny polityk PiS". Twierdzi też, że część resortów zostanie połączonych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement