Ardanowski odpowiedział profesorowi: wara od polskiej wsi

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
23-10-2020,9:15 Aktualizacja: 23-10-2020,9:23
A A A

Lud odzyskuje swoją godność, a ciemnota oświecona ujawnia się u "elit" takich, jak Elżanowski - tak Jan Krzysztof Ardanowski, były już minister rolnictwa skomentował słowa profesora.

Wypowiedzi Andrzeja Elżanowskiego, przewodniczącego Zarządu Polskiego Towarzystwa Etycznego w radiu TOK FM odbiły się szerokim echem. Podkreślając poparcie dla nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt mówił o manifestacjach rolników, że "nastąpiło zjednoczenie sił ciemnoty, chciwości i prostactwa".

Andrzej Elżanowski, piątka dla zwierząt,ustawa o ochronie zwierząt, protesty rolników

Profesor dalej o "siłach prostactwa i ciemnoty" pod wodzą Ardanowskiego

- Wobec tego ataku, który przypuściły siły prostactwa i ciemnoty pod wodzą byłego ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego, poniekąd rozumiem PiS, że stara się jakieś ustępstwa zrobić - skomentował procedowanie "piątki dla zwierząt"...

Później, komentując procedowanie nowych przepisów w parlamencie, wskazywał na "czynnik histerii, którą dosyć skutecznie były już na szczęście minister Ardanowski napędził na polskiej wsi".

- Wobec tego ataku, który przypuściły siły prostactwa i ciemnoty pod wodzą byłego ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego, poniekąd rozumiem PiS, że stara się jakieś ustępstwa zrobić - dodawał prof. Elżanowski.

Na te słowa eksminister zdecydował się odpowiedzieć w mediach społecznościowych. "Drodzy rolnicy, nie warto reagować na prowokacje 'pieszczocha komuny', który, strojąc się w piórka wielkiego etyka, pokazuje swój prymitywny, chamski stosunek do ludzi. No, ale on przecież kocha zwierzęta" - skomentował Ardanowski.

I podkreślił: "Mnie można obrażać, ale wara od polskiej wsi, towarzyszu Łysenko. Kochani, lud odzyskuje swoją godność, a ciemnota oświecona ujawnia się u ‘elit’ takich, jak Elżanowski. Zwierzęta są czasem mądrzejsze od ludzi (niektórych)".
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu