Analitycy: do końca roku na stacjach paliw stabilizacja cen

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
22-12-2023,13:20 Aktualizacja: 22-12-2023,13:23
A A A

Do końca roku ceny paliw na stacjach powinny pozostać stabilne - prognozuje portal e-petrol.pl. Zwraca jednak uwagę, że w nowym roku utrzymanie poziomów cen może być trudniejsze, ze względu na rozpoczęte już podwyżki w hurcie.

Według e-petrol.pl, w ostatnim tygodniu roku ceny powinny się ustabilizować na poziomie 6,22-6,34 zł za litr benzyny 95, 6,42-6,55 zł za litr diesla, oraz 2,92-2,98 zł za litr autogazu.

Portal zwraca jednak uwagę, że w nowym roku utrzymanie niskich cen może być już trudniejsze z powodu trwających już podwyżek w hurtowych cennikach krajowych rafinerii, przy czym najbardziej w hurcie podrożał olej napędowy.

Według e-petrol.pl, wydarzenia na Morzu Czerwonym, gdzie w cieśnienie Bab al-Mandab bojownicy Huti atakują przepływające statki komplikuje logistykę ropy naftowej. Niektórzy operatorzy przekierowali jednostki na inne trasy. Skutki opóźnień, które w przypadku ropy i paliw mocno dotkną odbiorców z Europy, będą odczuwalne przez długi czas - ocenia portal. Jak wskazuje, ostatni tydzień przyniósł już podwyżkę cen ropy Brent w okolice 80 dolarów za baryłkę, najwięcej od początku grudnia. 

Poleć
Udostępnij