AGROunia grozi uciążliwymi protestami. Żarty się skończyły

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
04-03-2019,18:55 Aktualizacja: 04-03-2019,19:08
A A A

Rolnicy z AGROunii kończą z pokojowymi manifestacjami. Grożą przeprowadzeniem w najbliższym czasie uciążliwych i nieprzewidywalnych protestów - na wzór francuski.

"Nie ma innej opcji niż pokaz siły ze strony rolników! Pokojowe demonstracje są obiektem kpiny ze strony polityków i urzędników. Szykujemy się do strajku w stylu francuskim" - czytamy na profilu facebookowym organizacji.

protesty rolników, blokady dróg krajowych, agrounia, michał Kołodziejczak, jan krzysztof ardanowski, produkcja żywności

Ardanowski o protestach AGROunii. Za każdym razem mają inne postulaty

Postulaty od Sasa do Lasa - tak Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa skomentował w środę postulaty protestujących rolników z AGROunii. Szef resortu rolnictwa pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia o protesty rolników...

Gospodarze zrzeszeni w AGROunii apelują o wsparcie funduszu strajkowego. "Jesteś z nami? Kibicujesz nam? Wesprzyj nasz fundusz strajkowy" - czytamy na portalu społecznościowym.

Przy okazji informują, że uzbierali już "całkiem dużą sumę", ale potrzebują jeszcze środków "by wszyscy, którzy chcą walczyć o zmiany czuli się bezpiecznie".

"Razem wprowadzimy porządek" - zapewniają.

Jak informuje portal sieradz.naszemiasto.pl zdaniem liderów organizacji przeprowadzona 6 lutego akcja, nazywana "Oblężeniem Warszawy", nie przyniosła spodziewanych efektów.

Michał Kołodziejczak, założyciel AGROunii ruszył zatem w Polskę i spotyka się z rolnikami, by rozbudować struktury organizacji.

"Jak strajkować to z fantazją! Zgłaszane manifestacje rolnicze, grzeczne przejścia ulicami Warszawy, pikietowanie pod sejmem jest jedynie powodem kpiny ze strony polityków, którzy mają nas za gorszą część społeczeństwa" - napisał niedawno.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj